اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 14 تیر 1399
24 آذر 1398 24 آذر 1398
13:05 13:05

سرتیپ حاتمی: در لحظه اول تجاوز پاسخ دشمن را دادیم

امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه توانستیم در لحظه نخست به تجاوز دشمن پاسخ قدرتمند بدهیم گفت: این معناست که دشمن واقعیت قدرت ایران را پذیرفته است.

وزیردفاع: توانستیم در لحظه نخست به تجاوز دشمن پاسخ دهیم

به گزارش سلام نو؛  مجموعه نرم‌افزار، کتب، منشورات و کتابخانه دیجیتالی دبیرخانه تبیین اندیشه‌های دفاعی امام خامنه‌ای (مدظله العالی) روز یکشنبه با حضور سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و حجت‌الاسلام سیدضیاءالدین آقاجانپور رییس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع رونمایی شد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در این مراسم اظهار داشت: توانستیم راهبرد جمهوری اسلامی ایران را که همانا حفظ و ارتقاء بازدارندگی است، به منصه عمل برسانیم و به تجاوز دشمن در لحظه نخست با قدرت پاسخ دهیم و آن بدین معناست که دشمن واقعیت قدرت، اعتبار، اراده و ثبات ما را در حفظ امنیت ملی پذیرفته است.

با مشارکت حداکثری مردم برای سرنوشت کشورمان تصمیم می‌گیریم

حاتمی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران دارای نظامی برگرفته از قدرت واقعی مردم است، تصریح کرد: همواره با مشارکت حداکثری مردم برای سرنوشت و اعتلای کشورمان تصمیم می‌گیریم و این تصمیم برای دشمن بسیار مأیوس کننده و هزینه بر خواهد بود.

وی بیان کرد: دشمنان براساس خوی سلطه‌طلبی و استکباری خود دائماً در حال افزایش قدرت نظامی هستند و از این قدرت در جهت استثمار ملت‌ها، تغییر تصمیم‌ها و کاهش اراده و خواست دولت‌های منطقه و جهان استفاده می‌کنند و ما باید با درنظرگرفتن این موضوع همواره از آمادگی لازم در ابعاد مختلف برخوردار باشیم.

براساس این گزارش، دبیرخانه تبیین اندیشه‌های دفاعی امام خامنه‌ای (مدظله العالی) با هدف نیل به الگوی دفاعی و توسعه گفتمان دفاعی معظم له در سال ۱۳۹۰ با چشم انداز ۱۰ساله و برگزاری ۵ همایش دوسالانه و تدوین کتاب‌های مرجع در مجموعه سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع تشکیل شده است.
کتابخانه دیجیتالِ مجموعه منشورات به منظور تحقق توسعه و گسترش گفتمان‌سازی و به جهت سهولت دسترسی پژوهشگران در اقصی نقاط دنیا توسط دبیرخانه همایش تهیه و تولید شده است.

دبیرخانه همایش تاکنون ۲۹ جلد منشورات خود را در دسترس علاقه‌مندان و پژوهشگران قرار داده که شامل مجموعه کتاب‌های مرجع، مجموعه مقالات همایش دبیرخانه، فصلنامه و ویژه نامه‌های همایش می‌باشد.

چهارمین همایش تبیین اندیشه‌های دفاعی با ثبت در پایگاه استناد علمی جهان اسلام( ISC) و حمایت ۶۰ دانشگاه و مراکز علمی حوزوی سراسر کشور و استقبال کم نظیر اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و پژوهشگران و دانشجویان کشور با دریافت قریب به ۳هزار مقاله افتخار دیگری بر لوح زرین سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع افزوده است.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

وزیر دفاع: تحویل‌دهی سه جنگنده به نیروی هوایی ارتش یعنی تحریم‌ها نتیجه عکس دارد

امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار کرد: تحویل‌دهی سه فروند هواپ...

امیرحاتمی به مجلس درباره پیشرفت‌های دفاعی کشور گزارش داد

صدیف بدری نماینده اردبیل در مجلس گفت: وزیر دفاع در جلسه غیرعلنی امروز درباره پیشرفت‌ه...

برگزاری جلسه غیرعلنی مجلس در مورد وضعیت دفاعی کشور

 با حضور سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع جلسه غیرعلنی امروز مجلس در مورد وضعیت دفاعی کشور ...

چهار وزیر هفته آینده به مجلس می‌روند

هفته آینده مجلس میزبان وزرای دفاع، کشور، کشاورزی و ارتباطات خواهد بود.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news