اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه 03 اردیبهشت 1398
18 دی 1397
09:28

جمالی: هدف آمریکا و رژیم صهیونیستی اضمحلال ایران است

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر ایران می خواست زیر پرچم آمریکا باشد، انقلاب نمی‌کرد ، گفت: دشمن به دنبال تجزیه ایران است اما باید بداند که مردم ایران بیش از پیش متحد هستند.

محمدجواد جمالی

به گزارش سلام نو، محمد جواد جمالی  در واکنش به صحبت‌های اخیر وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر این که می‌خواهیم با تحریم ها زندگی مردم ایران را بهتر کنیم، گفت: آقای پمپئو یکی از نزدیک‌ترین افراد به دونالد ترامپ است که علی‌رغم تغییرات در کابینه دولت ترامپ در کنار بولتن ماندگار شده و هنوز از اعضای تندروی دولت محسوب می‌شود. چندی پیش هم وقیحانه در قالب بیانیه‌ای ۱۲ بندی مواردی را اشاره کرد که اگر ایران آن را رعایت کند به زندگی خوب می‌رسد.

وی افزود: پمپئو بداند که اگر ایران می خواست زیر پرچم آمریکا باشد، انقلاب نمی‌کرد و کاپیتولاسیون را بر هم نمی زد. این حرف‌ها برای کشورهایی همچون عربستان و بحرین کاربرد دارد.

جمالی حرف‌های اخیر وزیر امور خارجه آمریکا را خنده دار دانست و گفت: این صحبت‌ها به این معناست که آمریکا هواپیماهای ما را تحریم می‌کند تا سقوط کند یا این که دارو به بیماران صعب العلاج نرسد و یا این که از فروش نفت بی بهره باشیم و نتوانیم حقوق کارمندان را بپردازیم. حتما اینها همه برای بهتر شدن زندگی مردم ایران است. البته که صحبت درست را نتانیاهو مطرح کرد مبنی بر این که آمریکا علیه ایران جنگ اقتصادی کرده است و رژیم صهیونیستی جنگ نظامی می‌کند این تقسیم کاری برای رسیدن به اهداف اصلی از پیش تعیین شده یعنی ضربه زدن به انقلاب و اضمحلال ایران است.

این عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: همه ایرانیان وطن دوست بدانند که اینها به دنبال تجزیه ایران هستند و می خواهند ایران فعلی به شکل متحد و یکپارچه باقی نماند و برای‌شان فرقی نمی‌کند که کدام نظام سیاسی سر کار باشد./ایسنا

اخبار مرتبط

کاخ سفید معافیت نفتی ایران تمدید نمی‌کند

کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد که معافیت نفتی ایران را تمدید نخواهد کرد.

انتقاد ترامپ از توصیه کری به ایران

«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا ادعا کرده که که عربستان و دیگر کشورهای عضو اوپک، کم...

عزام ناوگروه صلح و دوستی نداجا به قزاقستان

دو ناوگروه صلح و دوستی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران عازم قزاقستان شدند.

افزایش ارتباط ایران و پاکستان در آینده نزدیک

سفر عمران خان به ایران می تواند نوید بخش بهبود روابط ایران و پاکستان باشد.

دیدگاه خود را بنویسید