اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 14 فروردین 1399
24 آذر 1398 24 آذر 1398
22:06 22:06

ترس السیسی از تبدیل لبنان به سوریه دوم

رییس جمهوری مصر با اشاره به جنبش اعتراضی و اصلاحی مردم لبنان، گفت: می ترسم بحران سیاسی و اقتصادی لبنان تشدید شود و این کشور نیز به سرنوشت و وضعیت سوریه گرفتار شود.

رییس جمهوری مصر: می ترسم سرنوشت سوریه گریبانگیر لبنان شود

به گزارش سلام نو، کانال خبری لبنان ۲۴  گزارش کرد: السیسی در کنفرانس موسوم به «جوانان جهان» که در شهر «شرم الشیخ» مصر برگزار شد، افزود: ممکن است در اثر گسترش و تعمیق بحران سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در لبنان شهروندان این کشور هم مانند سوری ها آواره و پناهنده شوند و به دیگر کشورها مهاجرت کننند.

«الیاس بو صعب» وزیر دفاع لبنان با رد سخن رییس جمهوری مصر و در پاسخ به وی گفت: کسی کلام السیسی را جدی نمی گیرد و او از سر ِ محبت و علاقه اش به مردم لبنان، این حرف را زده است!

بو صعب در گفت وگو با تلویزیون " ال . بی . سی" لبنان از جوانان معترض کشورش خواست اجازه ندهند جایگاه و حاکمیت سیاسی لبنان فرو ریزد، دیگران در امور داخلی اش دخالت کنند و تجمع و تظاهرات مسالمت آمیز و قانونی مردمش به وسیله ی افراد اندک به درگیری و خشونت بینجامد.

وزیر دفاع لبنان خطاب به معترضان گفت: هر گونه تغییر و تحول در ساختار سیاسی لبنان تنها با تکیه بر اصول و مفاد قانون اساسی این کشور، ممکن است و خشونت و درگیری، راه حلِ مشکل نیست.

در جریان درگیری هایی که ۲۴ ساعت گذشته در میدان های ریاض الصلح، الشهدا و النجمه و خیابان های نزدیک به مجلس ملی لبنان و دیگر خیابان های بیروت میان عده ای از معترضان و نیروهای ضد شورش این کشور اتفاق افتاد ده ها نفر از دو طرف مجروح شدند./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

معترضان لبنانی عقب‌نشینی کردند

رسانه‌های لبنانی از اقدام نیروهای امنیتی در وادار کردن معترضان به عقب‌نشینی از میدان ...

دیدار بوریس جانسون با روسای جمهوری مصر و غنا

نخست وزیر انگلیس روز سه‌شنبه با رییسان جمهوری مصر و غنا در لندن دیدار و با آنان در خص...

اعتراضات لبنانی ها علیه نخست وزیر ادامه یافت

معترضان لبنانی امروز جمعه در ادامه تظاهراتشان علیه وضعیت اقتصادی و فساد در کشور، تعدا...

معترضین لبنانی به بانک مرکزی لبنان حمله کردند+فیلم

آشوبگران به خودروهای مردم و ساختمان بانک مرکزی لبنان آسیب زدند.  

دیدگاه خود را بنویسید

icon news