اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 05 بهمن 1398
25 آذر 1398 25 آذر 1398
15:25 15:25

گسترش روابط ایران و ژاپن با سفر روحانی به این کشور

میتسوگو سایتو اعلام کرد سفر آقای روحانی باعث  گسترش روابط ایران و ژاپن خواهد شد.

پرچم ایران ژاپن

به گزارش سلام نو، سفیر ژاپن در تهران گفت: شینزو آبه تلاش دارد در جهت پایداری و ثبات در منطقه نقش داشته باشد و سفر آقای روحانی در این چارچوب انجام و در حال برنامه ریزی است و گسترش روابط دو کشور در این سفر انتظار می‌رود.

میتسوگو سایتو در نشست توسعه روابط تجاری ایران و ژاپن که عصر روز دوشنبه در محل دانشکده مطالعات صلح دانشگاه تهران برگزار شد گفت: ماموریت من حفظ و توسعه روابط دو کشور است و برای ژاپن این مساله اهمیت زیادی دارد. در سال جاری و در نودمین سال روابط ایران و ژاپن آقای شینزو آبه به تهران آمدند و با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دیدار کردند.

وی تاکید کرد: آقای آبه تلاش دارند در جهت پایداری و ثبات در منطقه نقش داشته باشند و سفر آقای روحانی در این چارچوب انجام و در حال برنامه ریزی است و گسترش روابط دو کشور در سفر آتی آقای روحانی به توکیو انتظار می رود.

این دیپلمات ژاپنی افزود: از طرفی به علت شرایط دشوار در اطراف ایران می دانیم که سطح روابط دو کشور کافی نیست اما شرکت‌های ما به آینده ایران باور دارند و حضور خود در ایران را حفظ کرده‌اند و این همکاری ها در حوزه محیط زیست، مراقبت پزشکی و پیشگیری از بلایای طبیعی نیز ادامه دارد.

سایتو تصریح کرد: فکر می کنم جاده همکاری ها و تعامل هموار نیست اما معتقدم با وجود همه مشکلات یک راه درست در هر زمان وجود دارد که مردم ایران و ژاپن حتما می توانند از عهده پیمودن آن برآیند. ما معتقدیم برداشت قدمی پس از قدمی دیگر بدون عجله و با حفظ روابط دو جانبه امکان پذیر خواهد بود.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

آشنا به شایعه‌سازی‌ها برای روحانی جواب داد!

حسام‌الدین آشنا مشاور رییس‌جمهور به شایعه‌سازی‌ها درباره شرکت روحانی در جلسات مختلف و...

پیام روحانی به زلنسکی درباره سانحه بوئینگ اوکراینی

فرستاده ویژه رییس جمهور با رئیس جمهور اوکراین ملاقات و پیام حجت‌الاسلام و المسلمین حس...

روحانی: هموطن بلوچ گلایه نجیبانه‌ات را شنیدم

حسن روحانی رییس جمهور کشورمان به گلایه‌های یک هموطن بلوچ پاسخ صمیمانه‌ای داد.

دلداری و قول رئیس‌جمهور به مردم سیستان و بلوچستان +عکس

حسن روحانی رئیس جمهور که امروز برای بازدید از مناطق سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان ب...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news