18 دی 1397
11:52

رئیس اتاق اصناف:گرانی‌ها به بازاریان ضربه زده است

رئیس جدید اتاق اصناف ایران گفت: برای کنترل بازار بازرسی‌های منظمی در اصناف کشور صورت می‌گیرد لذا باید توجه داشت که موضوع گرانی و گران‌فروشی یک موضوع متفاوت است.

رئیس اتاق اصناف: گرانی با گران‌فروشی فرق دارد

به گزارش سلام نو، سعید ممبینی  در دیدار با رییس کمیسیون اقتصادی افزود: در شرایط فعلی کمبودی بابت کالاهای مصرفی مردم نداریم و ثبات نسبی به وجود آمده است و فعلا وضعیت موجودی کالاها مناسب است.

وی اما با اشاره به موضوع گرانی توضیح داد: گرانی با گران‌فروشی متفاوت است و گران‌شدن اجناس و کالاها دست ما نیست.

وی با اشاره به اینکه برای کنترل بازار بازرسی‌های منظمی در اصناف کشور صورت می‌گیرد، ادامه داد:  در این راستا پرونده‌های متعددی نیز تشکیل شده است.

وی با بیان این که اصناف آمادگی لازم برای مبارزه با قاچاق کالا را دارند، افزود: مبارزه با قاچاق کالا باید به نحوی باشد که منجر به تقویت کیفیت تولیدات داخلی شود.

ممبینی در بخش دیگری از سخنانش گفت: باید توجه داشت که موضوع گرانی و گران‌فروشی یک موضوع متفاوت است و ما وقتی درباره گرانی صحبت می‌کنیم با پارامترهای دیگری سر و کار داریم که دست ما نیست.

وی گفت: در صورتی که مسئولیت توزیع این کالاها به اصناف نیز سپرده شود ما ساز و کار لازم برای نظارت بر روند توزیع این محصولات را داریم.

او تاکید کرد:رئیس اتاق اصناف ایران بیان کرد: به هر میزان قیمت کالاها تعدیل شود کسبه نیز راضی‌تر هستند، زیرا با افزایش قدرت خرید مردم، فروش آنها نیز بیشتر می‌شود.

/خبرانلاین

دیدگاه خود را بنویسید