اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه 02 اردیبهشت 1398
18 دی 1397
12:55

قاچاق کتاب دغدغه اصلی این روزهای ناشران

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: فرصت‌هایی که قاچاق کتاب از مولفان و ناشران می‌گیرد فرصت‌های تلخ و جبران ناپذیری است. سرمایه مالی، معنوی و اجتماعی اهالی نشر و کتاب با قاچاق به تاراج می‌رود.

وزیر ارشاد

به گزارش سلام نو، سید عباس صالحی در جلسه علنی امروز مجلس در پاسخ به سوال شهاب نادری در خصوص علت تضعیف حقوق انتشارات و اهل فرهنگ در کشور بیان کرد: مسئله قاچاق کتاب یکی از مسائل مهم و اساسی است که در سال‌های اخیر در کشور گسترش یافته و دغدغه قابل توجهی است که به آن اشاره شده است. این نظام در حوزه نشر و قاچاق در حوزه کتاب به وجود آمده و نیازمند توجه جدی است.

وی در ادامه بیان کرد: در این زمینه اقداماتی انجام شده است. از جمله کارگروه صیانت از نشر که متشکل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اتحادیه صنفی نشر، قوه قضائیه و نیروی انتظامی است تشکیل شده و این چهار نهاد در کنار یکدیگر در دو ماه اخیر اقدامات قابل توجهی انجام دادند.

صالحی در ادامه تصریح کرد:‌ از نیمه آبان ماه تا به امروز یک محموله قاچاق یک میلیونی کتاب کشف و ضبط شده است. فرصت‌هایی که قاچاق کتاب از مولفان و ناشران می‌گیرد فرصت‌های تلخ و جبران ناپذیری است. سرمایه مالی، معنوی و اجتماعی اهالی نشر و کتاب با قاچاق به تاراج می‌رود./ایسنا

اخبار مرتبط

آقای رئیس‌جمهور! با مردم شوخی نکنید!

اگر تا دیروز می گفتیم آقای روحانی با مردم صحبت کنید و با آنها درباره ریشه‌های گرانی خ...

باید برای حل مشکل آب یک طرح آمایشی داشته باشیم

وزیرنیرو گفت:  نبود یک طرح آمایش سرزمینی به این معناست که هیچ توازن و تعادلی بین مناب...

استمهال وام‌های کشاورزان فریاد مردم را درآورده است

شهباز حسن‌پور، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: آقای مطهری شما نماینده ت...

دیدار سفیر ایران با وزیر بهداشت قزاقستان

سفیر ایران در جمهوری قزاقستان با وزیر بهداشت این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

دیدگاه خود را بنویسید