اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 28 دی 1398
27 آذر 1398 27 آذر 1398
09:05 09:05

هشدار شمخانی به اروپا درباره اجرای گام‌ چهارم

علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان امروز اعلام کرد: اگر اروپا به کاهش تعهدات ادامه دهد ایران برای ایجاد موازنه در تعهدات، گام‌بعدی کاهش تعهدات برجامی را برمی‌دارد.

شمخانی: در صورت عدم اجرای تعهدات اروپا ناگزیر به برداشتن گام‌های بعدی هستیم

به گزارش سلام نو، «دریابان علی شمخانی» صبح امروز در دیدار «نیکلای پاتروشف» دبیر شورای امنیت ملی فدارسیون روسیه با وی، با توجه به سابقه موفق همکاری راهبردی دو کشور در مبارزه با تروریسم بر ضرورت تقویت بیش از پیش اشتراک مساعی دو کشور در ایجاد ثبات و امنیت پایدار در منطقه تاکید کرد.

وی، تشکیل دومین نشست گفت و گوی امنیت منطقه ای و حضور فعال روسیه و دیگر کشورهای حاضر در این نشست را نشان از توجه وثیق و اراده قاطع این کشورها برای بهره گیری از ظرفیت‌های بومی به منظور حفظ و گسترش صلح و امنیت در منطقه توصیف کرد.
شمخانی بروز هر گونه ناامنی در منطقه را خواست و اراده کشورهای فرا منطقه‌ای بویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی دانست و تصریح کرد؛ هوشیاری مستمر و تداوم همکاری‌های دسته جمعی منطقه ای می‌تواند ضمن دفع شرارت‌های دشمنان، تضمین کننده آرامش و ثبات باشد.
دبیر شورای عالی امنیت ملی با قدردانی از مواضع اصولی روسیه در مواجهه با اقدامات غیرقانونی آمریکا در قبال برجام و حمایت از فرآیند کاهش تعهدات هسته ای ایران دربرجام که بدلیل بدعهدی آمریکا و بی‌عملی اروپا صورت گرفته است؛ گفت: اگر مسیر عدم اجرای تعهدات از سوی اروپا تداوم یابد ناگریز هستیم برای ایجاد موازنه در تعهدات، گام‌های بعدی را برداریم.
نیکلای پاتروشف دبیر شورای امنیت ملی فدراسیون روسیه نیز در این ملاقات تداوم اجلاس گفت و گوهای امنیتی منطقه ای را که به ابتکار ایران شکل گرفته، نشان روشنی از احساس مسئولیت کشورهای منطقه برای همکاری در زمینه استقرار صلح و ثبات است.
وی ضرورت همکاری همه طرف‌ها برای استقرار امنیت و ثبات در سوریه را مورد تاکید قرارد داد و افزود: برای جلوگیری از رشد مجدد تروریسم در سوریه، تداوم ابتکارهای سیاسی در چارچوب روند آستانه بسیار تعیین کننده است.
پاتروشف، برجام را موافقتنامه ای بین المللی و لازم الاجرا عنوان کرد و اظهار داشت: بهره مندی ایران از حق قانونی خود در برجام و اجرای دقیق تعهدات سایر کشورها ،ضرورتی غیر قابل اجتناب برای حفاظت از برجام است

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

بهرام قاسمی به طرح مذاکرات مجدد اعتراض کرد

بهرام قاسمی، سفیر ایران در پاریس به بدعهدی های اروپایی ها در اجرای تعهدات برجامی اشار...

ظریف: خبر باج دادن اروپا تایید شد

محمد جواد ظریف در توییتی نوشت: خبر باج دادن اروپا برای جلب رضایت ایالات متحده تائید ش...

ظریف: اروپایی‌ها برجام را از ترس ترامپ فروختند!

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران گفت: اروپایی‌‌ها مکانیسم ماشه را در ازای عدم افزا...

دیدار استراتژیک ظریف و جوزف بورل

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران گفت: اروپایی ها در قبال تعهدات شان در برجام  اشتب...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news