اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 03 بهمن 1398
27 آذر 1398 27 آذر 1398
10:10 10:10

امر به معروف بسترساز رشد و تعالی جامعه است

حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی بیان کرد امر به معروف باعث رشد و تعالی جامعه می‌شود.

image.png

به گزارش سلام نو، امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه انسان مومن نسبت به جامعه مسلمین احساس مسئولیت می‌کند، گفت:امر به معروف و نهی از منکر بسترساز رشد و تعالی جامعه است که مسئولان و مردم باید نسبت به آن اهتمام بورزند.

حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در همایش امر به معروف و نهی از منکر نیروی هوایی ارتش که صبح امروز در فرماندهی آموزش‌های هوایی شهید خضرایی برگزار شد، گفت: خدای متعال از بی بندو باری و هر کار زشتی که عقل و فطرت آن را به رسمیت نمی‌شناسد، مخالف است.

وی با تأکید بر اهمیت اجرای امر به معروف و نهی از منکر در سطح جامعه، افزود: بندگان خدا با اخلاق و کردار خوب خود، دین خدا را یاری و در چشم مردم زیبا و پسندیده جلوه می‌کنند، لذا افرادی که برای خدا کار می‌کنند، در واقع واسطه محبت بین مردم و پروردگار می‌شوند و جامعه را به سمت خیر و سعادت هدایت می‌کنند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه مومنین باید متخلق به اخلاق حسنه باشند، گفت: برخی مومنان به گونه‌ای اخلاق و رفتار می‌کنند که مایه فخر دین و اولیاءالله شده و سبب می‌شوند که خداوند به واسطه رفتار خداجویانه آن‌ها پیش بندگانش محبوب ‌شود.

صدیقی تصریح کرد: جامعه‌ای که در آن امر به معروف و نهی از منکر صورت می‌گیرد، جامعه‌ای پویاست و محیط آن انسان‌ساز و بسترساز تعالی، انس و الفت می‌شود.

وی با بیان اینکه ایمان دل‌ها را به هم وصل می‌کند، افزود: اگر کسی مومن باشد نسبت به جامعه مسلمین احساس مسئولیت می‌کند و در راستای سعادت و تعالی هموطنانش گام برمی‌دارد.

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: محبت، انسانیت، معرفت، ادب، کمک کردن و یاری رساندن به یکدیگر همه در دین‌داری نهفته است؛ و اضطراب‌های قلبی انسان به خاطر دوری از خدا و ترک واجبات است.

صدیقی در پایان گفت: امر به معروف و نهی از منکر در راستای خیر انسان است و هرگاه بدی‌ها در جامعه زیاد شد، علتش این است که خوبی‌ها در آن جامعه عرضه نشده است.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

اگر حاجتی دارید صدقه بدهید و خدا را بدهکار کنید بعد چیزی بخواهید / عشق به شهادت جنگ ۸ ساله را به فرهنگ تبدیل کرد

حجت الاسلام کاظم صدیقی که این هفته خطیب نماز عبادی سیاسی جمعه تهران بود گفت: غیر خدا ...

ابوترابی‌فرد: فتوحات نظام از عاشوراست+فیلم

حجت الاسلام «ابوترابی فرد» درخطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران که در دانشگاه تهران بر...

این اطلاع دهی پر ماجرا...

اخیرا دادسرای ارشاد وابسته به قوه قضاییه از مردم تهران خواسته است که از «کشف حجاب یا ...

امام جمعه تهران: سرنگونی پهپاد آمریکایی نشان از قدرت ایران در دفاع از خود بود

امام جمعه تهران اظهار کرد: پیام این اقدام شجاعانه، حکایت از این دارد که سرانگشت قدرتم...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news