اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 29 دی 1398
27 آذر 1398 27 آذر 1398
11:50 11:50

کره‌‌جنوبی به ائتلاف آمریکا در خلیج فارس پیوست

دولت سئول یک ناوگان نظامی را برای پیوستن به ائتلاف دریایی آمریکا در آب‌های جنوبی ایران به خلیج فارس اعزام خواهد کرد.

کره‌ای‌ها هم به درخواست آمریکا وارد خلیج فارس می‌شوند

به گزارش سلام نو، دولت کره جنوبی از ابتدای سال آینده میلادی (2020) یک ناوگان نظامی برای پیوستن به ائتلاف دریایی آمریکا در آب‌های جنوبی ایران اعزام می‌کند.

یگان ضد دزدی‌دریایی در نیروی دریایی ارتش کره جنوبی که هم‌اکنون مشغول گشت‌زنی در اقیانوس هند و آب‌های نزدیک به شاخ آفریقا است، برای پیوستن به ائتلاف دریایی آمریکا دستور خواهد گرفت.

این روزنامه به نقل از منابع دولتی نوشت شورای امنیت ملی کره جنوبی با استقرار یک یگان جداگانه جهت پیوستن به ائتلاف دریایی آمریکا مخالفت کرد اما تصمیم گرفت که ماموریت نیروهای ضربت فعلی در منطقه را توسعه دهد.

به نوشته رسانه‌های کره جنوبی، این اقدام به سئول این شانس را می‌دهد که همزمان با همراه شدن با خواسته‌های واشنگتن، روابط خوب با تهران را نیز حفظ کند.

روزنامه جونگانگ ایلبو تحلیل کرد که این تصمیم را نیز می‌توان راهی برای راضی کردن واشنگتن بعد از فشارهای گسترده به سئول برای افزایش هزینه نظامی حضور نیروهای آمریکایی در کره جنوبی، دانست.

بر این اساس، نیروی ضربت دریایی کره جنوبی در منطقه شامل 300 خدمه نظامی، ناوشکن «کانگ گام-چان» و یک فروند بالگرد نظامی تهاجمی است.

این روزنامه می‌نویسد تصمیم پیوستن به ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس، بعد از ماه‌ها فشار واشگنتن به سئول اتخاذ شده و به احتمال زیاد بزرگترین حضور نظامی کره جنوبی در یک ائتلاف خارجی، بعد از حضور در جنگ عراق، خواهد بود.

آمریکا از ماه آگوست، چند روز بعد از آنکه ایران یک فروند پهپاد آمریکا را بعد از تجاوز به حریم سرزمینی ایران در نزدیکی تنگه هرمز ساقط کرد تصمیم خود برای تشکیل یک ائتلاف دریایی را اعلام کرد.

پیش از این نیز حمله به چند تانکر نفتکش در دریای عمان که آمریکا و متحدانش آن را به ایران نسبت دادند بهانه ای برای شکل گیری چنین ائتلافی در تنگه هرمز شده بود. ایران قویا مشارکت در این حملات را رد کرده و هیچ مدرکی میز از سوی آمریکاییها در این زمینه ارائه نشده است.

علی‌رغم تبلیغات گسترده آمریکا برای جلب حمایت کشورها جهت حضور در این ائتلاف تنها انگلیس، بحرین و استرالیا به آن پیوسته‌اند. بسیاری از کشورهای اروپایی نیز مشارکت در این ائتلاف به رهبری آمریکا را رد کرده‌اند.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

ارسال کالاهای بشردوستانه به ایران غیر ممکن شده است!

کره‌جنوبی اعلام کرد انتقال کالاهای بشردوستانه از جمله کالاهای درمانی به ایران بعد از ...

تشکیل جلسه اضطراری شورای امنیت ملی کره‌جنوبی

براساس گزارش خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی، کره‌شمالی بامداد امروز (چهارشنبه) دو موشک بال...

اقدام سئول علیه هواپیمای روسیه واکنش ژاپن را به‌دنبال داشت

کره جنوبی در واکنش به نقض حریم هوایی اش از سوی هواپیمای روس، صدها تیر هشدار به سوی ای...

مقایسه تلخ نماینده سراوان با نماینده کره جنوبی!

نمونه خارجی نماینده سراوان را می توان در کره جنوبی مشاهده کرد با این تفاوت که نماینده...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news