اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 14 تیر 1399
27 آذر 1398 27 آذر 1398
20:29 20:29

آغاز نشست استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان

امروز چهارشنبه، مجلس نمایندگان آمریکا جلسه بحث و بررسی دو ماده طرح استیضاح دونالد ترامپ درباره سوء استفاده از قدرت و کارشکنی علیه کنگره را آغاز کرد.

به گزارش سلام نو و به نقل از یورونیوز، انتظار می رود که در پایان این جلسه رای گیری در مورد طرح استیضاح انجام شود. «سوءاستفاده از قدرت» و «کارشکنی در کار کنگره» دو ماده طرح استیضاح دونالد ترامپ است.

کمیته قضایی مجلس نمایندگان روز جمعه گذشته دو ماده طرح استیضاح چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا را تصویب کرده بود.

با توجه به اکثریت دموکرات ها در مجلس نمایندگان پیش بینی می شود که طرح استیضاح در مجلس نمایندگان به تصویب برسد. این طرح در صورت تصویب در مجلس نمایندگان برای رسیدگی نهایی به مجلس سنا ارجاع می شود.

دونالد ترامپ در صورت رای موافق اکثریت اعضای مجلس نمایندگان به طرح استیضاح به سومین رئیس جمهوری تاریخ آمریکا تبدیل می شود که طرح استیضاحش در مجلس نمایندگان به تصویب رسیده است.

دونالد ترامپ در صورت تصویب طرح استیضاحش در مجلس نمایندگان و رای موافق دو سوم سناتورها به این طرح از سمت خود برکنار می شود. این در حالی است که با توجه به اکثریت جمهوریخواهان در مجلس سنا این امر بعید به نظر می رسد.

اعضای دموکرات مجلس نمایندگان بر این باور هستند که دونالد ترامپ در جریان مکالمه تلفنی با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین با ارائه درخواست تحقیق درباره جو بایدن از قدرت خود «سوءاستفاده» کرده است.

جو بایدن یکی از نامزدهای پیشتاز حزب دموکرات برای کسب نامزدی این حزب در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ و رقابت با دونالد ترامپ است. او در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما به مدت هشت سال عهده دار سمت معاون رئیس جمهوری بود.

اعضای جمهوریخواه مجلس نمایندگان اعلام کرده اند که قصد دارند با استفاده از ساز و کارهای پیش بینی شده در آئین نامه این مجلس روند رسیدگی به دو ماده طرح استیضاح را به تاخیر بیاندازند. در همین راستا اندی بیگز، عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان در آغاز جلسه روز چهارشنبه خواستار به تعویق افتادن روند رسیدگی به طرح استیضاح رئیس جمهوری شد.

پیشنهاد این نماینده جمهوریخواه پس از بحث و بررسی با رای اکثریت اعضای مجلس نمایندگان رد شد.

دونالد ترامپ در آستانه برگزاری جلسه مجلس نمایندگان در صفحه توئیتر خود بر «بی گناهی» خود تاکید کرد. او نوشت: «باورتان می شود که من امروز توسط چپ رادیکال و دموکرات هایی که هیچ کاری انجام نمی دهند استیضاح خواهم شد؟ من هیچ کار اشتباهی انجام نداده ام.»

جان رابرتز، رئیس دیوان عالی آمریکا ریاست جلسات محاکمه احتمالی دونالد ترامپ در مجلس سنا را برعهده خواهد داشت. میچ مک کانل، رهبر اکثریت جمهوریخواه در مجلس سنا پیشاپیش پیشنهاد دموکرات ها برای حضور اعضای ارشد دولت دونالد ترامپ در این مجلس برای ادای شهادت را رد کرده است.

این در حالی است که نتیجه یک نظرسنجی جدید نشان می دهد که ۷۰ درصد آمریکایی ها با ادای شهادت اعضای ارشد دولت دونالد ترامپ در جلسات محاکمه احتمالی او در مجلس سنا موافق هستند./ تابناک

اخبار مرتبط

icon news

چرخه اخبار بد چطور فساد را بی‌اهمیت می‌کند؟

اگر روزی تنها خبر فساد اقتصادی‌ای که در ماه یا حتی فصل می‌شنیدیم فساد صد میلیاردی فاض...

ترامپ درباره شرکت روسیه در اجلاس گروه ۷ چه تصمیمی خواهد گرفت؟

مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد رئیس جمهوری آمریکا تصمیم می‌گیرد که چه ...

اینترپل باید اعلام وضعیت قرمز علیه ترامپ را بپذیرد

علیزاده طباطبایی وکیل پایه یک دادگستری گفت:پلیس بین‌الملل باید از نظر قانونی اعلام وض...

دادستان تهران دستور جلب دونالد ترامپ را صادر کرد

 القاصی مهر دادستان تهران اعلام کرد ۳۶ نفر از افرادی که در ترور سردار سلیمانی نقش داش...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news