اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه 06 تیر 1398
18 دی 1397
14:50

ویتنام اولین شکار شیرهای بین‌النهرین خواهد بود؟

امروز دو تیم باقی مانده از گروه D رقابت‌ها یعنی عراق و ویتنام به مصاف هم می‌روند تا مشخص شود کدام یک رقیب جدی‌تری برای ایران هستند.

سلام نو - سرویس ورزشی: در مهم‌ترین بازی امروز تیم ملی عراق به مصاف رقیب شرق نشین خود ویتنام می‌رود و دومین بازی گروه را رقم می‌زند تا مشخص شود جدی‌ترین رقیب ایران در این گروه ویتنام شرق نشین است یا عراق همسایه؟

به گزارش سلام نو، سرمربی تیم ملی عراق می‌گوید در حال حاضر بهترین نسل فوتبالیست این کشور را در اختیار دارد و با استفاده از آن‌ها به دنبال موفقیت است، حرفی که بسیاری با آن موافقند و معتقدند عراق با تکیه بر چهره‌هایی چون بشار رسن و طارق همام شانس رسیدن به فینال را دارد.

البته تا این لحظه گمانه زنی‌های متعددی درباره ترکیب عراقی‌ها در مسابقه مقابل ویتنام صورت گرفته و گفته می‌شود عراق با سیستم 3-4-3 بازی می کند و در این شیوه بازی طارق همام و بشار رسن دو بازیکن عراقی استقلال و پرسپولیس جایی در ترکیب اصلی نخواهند داشت.

سرکو کاتانچ، سرمربی  تیم ملی عراق درباره بازی با ویتنام گفت: اولین مسابقه در هر رقابتی همیشه مهم است، از جام ملت های آسیا گرفته تا جام جهانی. باید بگویم که تیم ملی عراق برای انجام یک بازی خوب آماده خواهد بود و ما برای این نبرد آمادگی کامل داریم.

او درباره بازی‌های پیش رو با ایران و یمن گفت: تمام تمرکز ما روی بازی مقابل ویتنام است و هنوز به دیدارهای بعدی خود مقابل یمن و ایران فکر نکرده ایم و تمام توجه ما معطوف به بازی فردا خواهد بود. هر بازی یک داستان متفاوت است و ما باید قبل از دیدار با ویتنام روحیه خوبی داشته و سرحال باشیم.

عراق و ویتنام هر دو محکوم به برد هستند

شاگردان کاتانچ در ماه اکتبر دیدارهای دوستانه خوبی را پشت سرگذاشتند و در تورنمنت چهارجانبه عربستان، با تیم ملی این کشور و برزیل و آرژانتین بازی کردند. شیرهای بین النهرین که در رتبه شصت و سوم فیفا قرار دارند، در آستانه جام ملت ها نیز دو دیدار دوستانه با چین و فلسطین برگزار کردند که هر دو را با پیروزی پشت سر گذاشتند.

در آن سوی میدان اما سرمربی ویتنام هم خود را از پیش باخته نمی‌داند. پارک هانگ سئو، سرمربی ویتنام یک بازی خیلی سخت در انتظار ماست چرا که عراق روبروی ما قرار دارد اما هیچ کس از نتیجه خبر ندارد و ما تلاش خواهیم کرد به بهترین نتیجه دست یابیم.

پارک در ادامه صحبت‌هایش گفت: بعد از موفقیت‌هایی که در 2018 داشتیم اکنون مردم ویتنام انتظارات بیشتری از تیم ملی این کشور دارند ولی اکنون باید درباره حریف دیگر خودمان بگویم که شکست ایران خیلی سخت است و ما باید برابر دو حریف دیگرمان یعنی یمن و عراق به دنبال بهترین نتیجه باشیم. این را باید بگویم که روز سختی در انتظار عراق خواهد بود چرا که ما (تیم ملی ویتنام) مدت زیادی است که در کنار یکدیگر هستند و از هماهنگی مناسبی برخوردار هستند.

با توجه به اینکه لیگ ویتنام، حدود سه ماه می شود که تمام شده است، تیم ملی این کشور زمان زیادی برای آماده سازی داشته و بازی‌های دوستانه زیادی انجام داده است.

تیم ملی ویتنام فقط در ماه دسامبر و در آستانه جام ملت ها، شش دیدار دوستانه برگزار کرده که از این شش مسابقه، چهار پیروزی و دو تساوی کسب کرده است.

ویتنام هرچند تیم صدم رنکینگ فیفاست ولی امید دارد با هماهنگی و تمرینات زیادی که پشت سر گذاشته بتواند با خلق شگفتی از گروه خود صعود کند.

عراق یا ویتنام هر کدام که دنبال صعود از این گروه باشند باید از بازی امروز برنده بیرون بیایند چون از یک سو شانس پیروزی کمی در برابر ایران دارند و از سوی دیگر شانس زیادی برای برد پرگل برای یمن دارند.

در ادامه بخش‌هایی از یکی از بازی‌های قدیمی این دو تیم را که با دو گل به سود عراق پایان یافت را مشاهده می‌کنید.

اخبار مرتبط

صعود ایران به مرحله بعد جام ملت‌های آسیا+ویدئو

ایران با 2 گل علیرضا جهانبخش و اشکان دژاگه توانست به مرحله بعد جام ملت‌های آسیا صعود ...

سرمربی ژاپن: فقط برد می‌خواهیم / سرمربی ترکمنستان: توانایی به چالش کشیدن ژاپن را داریم

هاجیمه موری‌یاسو، با اشاره به بردهای شوکه کننده مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا از جمله ...

مراسم افتتاحیه جام ملت های آسیا 2019

خلاصه ای از مراسم افتتاحیه جام ملت های آسیا 2019 را با هم مشاهده می کنیم. این دوره ا...

دیدگاه خود را بنویسید