اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه
سه‌شنبه 29 مرداد 1398
18 دی 1397 18 دی 1397
16:00 16:00

انتقاد برنی سندرز از وضعیت دمکراسی از آمریکا

برنی سندرز، سناتور مستقل آمریکایی هشدار داد، آمریکا در حال دور شدن هر چه بیشتر از دموکراسی و تبدیل شدن به یک دولت الیگارشی است.
برنی سندرز

به گزارش سلام نو، برنی سندرز نوشت: جیمی کارتر زمانی حرف درستی زد وقتی که گفت آمریکا "یک الیگارشی، با رشوه خواری سیاسی نا محدود" است. ما هر روز  دموکراسی بیشتر فاصله گرفته و تبدیل به یک شکل از دولت الیگارشی می‌شویم. دموکراسی باید درباره اصل "یک نفر – یک رای" باشد نه درباره این که میلیاردر ها بیایند و نتیجه انتخابات را بخرند.

سندرز در توئیت دیگری نوشت: آمریکا بزرگترین اقتصاد جهان را دارد. با این حال ما خیلی عقب‌تر از بسیاری از دیگر کشورهای توسعه یافته در زمینه‌های بهداشت و درمان، امید به زندگی، مرگ و میر نوزادان، فقر، آموزش و زیرساخت هستیم. ما به دولتی نیاز داریم که برای همه کار کند نه فقط برای یک درصد.

این سناتور آمریکایی خاطر نشان کرد: در نتیجه اقدام ترامپ در تعطیل کردن دولت، ۸۰۰ هزار کارمند فدرال در خطر عدم دریافت چک حقوقشان هستند. آنها نگران پرداخت هزینه هایشان، تامین غذای خانواده هایشان و پر کردن باک سوخت خودروهایشان هستند. به شکلی باورنکردنی میچ مک‌کانل، رهبر جمهوری خواهان سنا از اقدام کردن خودداری میکند.

اخبار مرتبط

icon news

برنی سندرز بشقاب پرنده به انتخابات آمریکا می‌آورد / راز ملی آمریکایی‌ها فاش می‌شود

برنی سندرز که به عنوان سناتور شهر ورمونت در مجلس سنای آمریکا ایفای نقش می‌کند در یک ب...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news