اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه 05 اردیبهشت 1398
18 دی 1397
16:00

انتقاد برنی سندرز از وضعیت دمکراسی از آمریکا

برنی سندرز، سناتور مستقل آمریکایی هشدار داد، آمریکا در حال دور شدن هر چه بیشتر از دموکراسی و تبدیل شدن به یک دولت الیگارشی است.
برنی سندرز

به گزارش سلام نو، برنی سندرز نوشت: جیمی کارتر زمانی حرف درستی زد وقتی که گفت آمریکا "یک الیگارشی، با رشوه خواری سیاسی نا محدود" است. ما هر روز  دموکراسی بیشتر فاصله گرفته و تبدیل به یک شکل از دولت الیگارشی می‌شویم. دموکراسی باید درباره اصل "یک نفر – یک رای" باشد نه درباره این که میلیاردر ها بیایند و نتیجه انتخابات را بخرند.

سندرز در توئیت دیگری نوشت: آمریکا بزرگترین اقتصاد جهان را دارد. با این حال ما خیلی عقب‌تر از بسیاری از دیگر کشورهای توسعه یافته در زمینه‌های بهداشت و درمان، امید به زندگی، مرگ و میر نوزادان، فقر، آموزش و زیرساخت هستیم. ما به دولتی نیاز داریم که برای همه کار کند نه فقط برای یک درصد.

این سناتور آمریکایی خاطر نشان کرد: در نتیجه اقدام ترامپ در تعطیل کردن دولت، ۸۰۰ هزار کارمند فدرال در خطر عدم دریافت چک حقوقشان هستند. آنها نگران پرداخت هزینه هایشان، تامین غذای خانواده هایشان و پر کردن باک سوخت خودروهایشان هستند. به شکلی باورنکردنی میچ مک‌کانل، رهبر جمهوری خواهان سنا از اقدام کردن خودداری میکند.

دیدگاه خود را بنویسید