اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 05 خرداد 1399
05 دی 1398 05 دی 1398
08:30 08:30

باران پس از آلودگی هوا خطرناک است؟

دکتر عباس شاهسونی، رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: آب باران در شرایط آلودگی هوا خطرناک نیست و مشکلی ندارد.

باران پاییزی تهران

به گزارش سلام نو، به دنبال پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر آغاز بارندگی در پایتخت از امشب و برخی نگرانی‌ها مبنی بر خطرساز بودن یا نبودن آب باران در شرایط آلودگی هوا، رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، گفت: آب باران بعد از آلودگی مشکلی نخواهد داشت.

دکتر عباس شاهسونی، درباره احتمال آلوده بودن بارانی که پیش‌بینی شده از پنج‌شنبه شب در پایتخت ببارد، گفت: با بارندگی هیچ مشکلی از نظر سلامتی برای مردم ایجاد نمی‌شود.

وی تاکید کرد: آب باران مشکلی نخواهد داشت و امیدواریم بارندگی رخ دهد.

شاهسونی همچنین توصیه کرد که در شرایط آلودگی هوا و تداوم آن، افراد در صورت تردد در شهر حتما از ماسک‌های N۹۵  یا  P۲ استفاده کنند.

وی افزود: گروه‌های حساس شامل کودکان، سالمندان، زنان باردار، افراد دارای بیماری‌های قلبی، تنفسی، مبتلایان به فشار خون، دیابت، افرادی که جراحی‌هایی مانند عمل قلب انجام داده یا بیماری زمینه‌ای دارند و... از تردد غیرضرور در شهر اجتناب کنند و انجام فعالیت‌های ورزشی در هوای آزاد را به حداقل برسانند.

رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت تاکید کرد: افراد دچار خسس سینه، تنگی نفس، سرفه‌های شدید، سرگیجه و ...، حتما در صورت لزوم به پزشک مراجعه کنند؛ چرا که علائمی چون تنگی نفس، درد قفسه سینه، سرگیجه، سرفه شدید، سوزش گلو و... ممکن است بر اثر مواجهه با آلودگی هوا در افراد ایجاد شود./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

آمار مبتلایان به کرونا در کشور از 135 هزار نفر گذشت/58 فوتی جدید ثبت شد

کیانوش جهانپور رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت، آخرین آمار مبتلایان به کرونا در 24...

شناسایی ۱۸۶۹ بیمار جدید کرونایی/ کرونا 59 قربانی دیگر گرفت

دکتر کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت، آخرین آمار مبتلایان به کرونا در 24 ساعت گذشت...

آلودگی هوا در تهران بیشتر شد

آلودگی هوای تهران در 24 ساعت گذشته تشدید شده و هوا هم اکنون با شاخص 149 برای گروه های...

جان باختگان کرونا در ایران به ۷۳۰۰ نفر رسیدند / 2311 مبتلا و 51 فوتی در یک روز

کیانوش جهانپورسخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد: مجموع جان باختگان به ۷۳۰۰ نفر رسید.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news