اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 29 بهمن 1398
05 دی 1398 05 دی 1398
15:45 15:45

رشد اقتصادی نیازمند استقرار امنیت پایدار در کشور است!

امیر سرتیپ حاتمی بیان کرد امنیت لازمه پیشرفت و توسعه است و بی تردید سرمایه گذاری و تحول و رشد اقتصادی کشور نیازمند استقرار امنیت پایدار در کشور است.

باید نیروهای مسلح‌ کمترین دغدغه را نسبت به معیشت، آسایش و منزلت خود داشته باشند

به گزارش سلام نو، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: امنیت شرایط لازم برای هر پیشرفت و توسعه ای است و بی تردید سرمایه گذاری و تحول و رشد اقتصادی کشور نیازمند استقرار امنیت پایدار در کشور است.

امیر سرتیپ حاتمی در بازدید از مجتمع های کشاورزی، دامپروری و روغن کشی سازمان اتکا در ورامین با ابراز خرسندی از حضور در این شهرستان که طلایه دار و پیشگام قیام خونین ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ بود، اظهار داشت: مردم مومن و انقلابی این شهرستان، حق بزرگی بر گردن انقلاب اسلامی و ملت عزیزمان دارند و ما همواره قدردان قیام طاغوت ستیز مردمان این دیار ولایت مدار هستیم.

وزیر دفاع با اشاره به مسئولیت خطیر و حساس دولت، نظام اسلامی و  نیروهای مسلح در تامین امنیت ملی، تصریح کرد: امنیت شرایط لازم برای هر پیشرفت و توسعه ای است و بی تردید سرمایه گذاری و تحول و رشد اقتصادی کشور نیازمند استقرار امنیت پایدار در کشور است.

امیر سرتیپ حاتمی پایه های اصلی و اساس مقوله امنیت را ۲ مولفه نیروی انسانی و تجهیزات و تسلیحات دفاعی برشمرد و افزود: محور اصلی امنیت، نیروهای مسلح جان برکف، با انگیزه، مومن، بصیر و ایثارگری است که کشور را در قبال تهدیدات دشمنان قسم خورده حفاظت و حراست می کنند و امروز به برکت هدایت های حکیمانه فرمانده معظم کل قوا امام خامنه ای ایران اسلامی دارای نیروهای مسلح مقتدر، انقلابی ، مجرب و آموزش دیده ای است که در دنیا بی نظیر است.

وزیر دفاع در تبیین و تشریح وظایف و مأموریت های خطیر قانونی وزارت دفاع در قبال نیروهای مسلح، گفت: بسیار مفتخریم که در مجموعه وزارت دفاع با بهره مندی از خیل عظیم متخصصین، دانشمندان، محققین و پژوهشگران مومن و انقلابی، خادم و خدمتگزار نیروهای مسلح آماده و پا در رکاب هستیم که تولیدکننده امنیت، اقتدار و قدرت بازدارندگی ملی هستند و وزارت دفاع به عنوان پشتیبان و حامی رزمندگان  موظف است با تعامل با دولت و مجلس شورای اسلامی به گونه‌ای سعی و تلاش کند تا نیروهای مسلح‌مان کمترین دغدغه را نسبت به معیشت، آسایش و منزلت خود داشته باشند.

امیر سرتیپ حاتمی در تشریح مولفه دوم امنیت، تسلیحات و تجهیزات دفاعی را به عنوان یک پایه اساس حفظ امنیت ملی بر شمرد و تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از جمله کشورهایی است که از اولین روزهای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تحت شدیدترین تحریم های ظالمانه و به خصوص در حوزه های دفاعی و نظامی قرار گرفت ولیکن امروز نیروهای مسلح و صنعت دفاعی به چنان توانایی و قابلیتی در حوزه خودکفایی دست یافته اند که می توانند نیازهای عرصه رزم را مطابق با نوع تهدیدات پیش رو طراحی ، تولید و به کارگیری کنند.

وزیر دفاع افزود: متخصصین صنعت دفاعی قادرند با بهره گیری از علم، دانش و تجربه ارزشمند ۴ دهه علمی انقلاب اسلامی، طرح و ایده نیروهای مسلح را در مدت زمان کوتاه  به محصول و دستاورد دفاعی تبدیل کرده و از این جهت خار چشم دشمنان شده اند.

امیر حاتمی با اشاره به توطئه اخیر دشمنان نظام اسلامی در جهت مخدوش ساختن امنیت ملی کشورمان تصریح کرد: این بار نیز با رهبری های داهیانه مقام معظم رهبری «مدظله العالی»، آگاهی، بصیرت و دشمن شناسی ملت، ترفند دشمنان با شکست مواجه شد.

وزیر دفاع آخرین حربه نظام استکبار را «جنگ اقتصادی» و «فشار حداکثری» علیه ملت مظلوم ایران اسلامی عنوان کرد و گفت: در این شرایط بسیار حساس، "عرصه اقتصادی" میدان واقعی مبارزه است و انقلابی ترین و جهادی ترین کار تقویت حوزه اقتصاد ملی است و وظیفه و تکلیف همگان توجه و تاکید ویژه بر اقتصاد مقاومتی و بهره گیری از تمامی ظرفیت های ملی و بومی کشور و نگاه به درون و توانمندسازی اقتصاد است.

امیر سرتیپ حاتمی از خود اتکایی و خودکفایی در حوزه های دفاعی و نظامی به عنوان الگوی پیشرفت نظام اسلامی و عرصه شکست راهبرد دشمنان در مقابله با انقلاب اسلامی نام برد و گفت: در حوزه های اقتصادی هم می بایست با الگوگیری از قطع هرگونه وابستگی در عرصه های دفاعی به خودکفائی و شکوفائی دست یابیم.

وزیر دفاع راه برون رفت از دسیسه ها، توطئه ها و دشمنی های نظام سلطه را  ایستادگی ملت ایران، تبعیت از رهنمودهای مقام معظم رهبری، تلاش و سخت کوشی مسئولین و مردم، انسجام، یکپارچگی، وحدت و همدلی دانست و اظهار داشت: بر این باوریم که ملت بزرگ ایران اسلامی با تکیه بر ایمان راسخ خود، فرهنگ غنی ایرانی – اسلامی، امید به نصرت و مدد الهی، قطعاً این مقطع تاریخی را نیز با موفقیت و پیروزی پشت سر خواهد گذاشت و به قله های فتح و پیروزی دست خواهد یافت و تا آن روز ملت ایران اسلامی فاصله زیادی نخواهد داشت.

/ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

مردم وجه تمایز قدرت در جمهوری اسلامی هستند

امیر حاتمی، وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با اشاره به حضور نیروهای مسلح در مناطق زلزل...

وزیر دفاع: ایران به هر تهدیدی در هر سطحی پاسخ جدی می‌دهد

سرتیپ حاتمی وزیر دفاع اعلام کرد ایران به دشمنان ثابت کرد براساس قدرت و اقتدار درونی ک...

ترور شهید سلیمانی خطای محاسباتی ترامپ بود

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: ترامپ با با حذف فیزیکی سردار شهید سلیمانی هزین...

سرتیپ حاتمی: در لحظه اول تجاوز پاسخ دشمن را دادیم

امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه توانستیم در لحظه نخس...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news