اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 01 بهمن 1398
05 دی 1398 05 دی 1398
15:15 15:15

احمد خاتمی: هدف از گسترش بدحجابی , شل حجابی سرنگونی کشور است

امام جمعه موقت تهران  بیان کرد گسترش فساد در کشور به ویژه میان جوانان، برای سرنگونی نظام در عرصه فضای مجازی و غیرمجازی است.

به گزارش سلام نو، امام جمعه موقت تهران گفت: بی طرفی دامی است که دشمنان برای حوزه‌های علمیه پهن کرده اند دشمن می‌خواهد کاری کند که حوزویان موضع بی‌طرفی بگیرند و دیگر انقلاب در حوزه، ارزش نباشد پس مراقب باشید در دام بی طرفی نیفتید.

سید احمد خاتمی روز پنجشنبه در مدرسه علمیه نواب مشهد گفت: حوزه علمیه انقلابی مشهد همان حوزه‌ای است که مقابل دیکتاتوری رضا خان ایستاد و پیشگام انقلاب بود و پس از آن نیز محل پرورش رهبر معظم انقلاب شد.

وی به حضور طلاب و اساتید حوزه علمیه مشهد در این سخنرانی اشاره کرد و گفت: این تجمع با هدف استقبال از سالروز حماسه ۹ دی برگزار شده است و پیام این تجمع این است که حوزه علمیه مشهد انقلابی بوده، هست و خواهد بود.

اهم اظهارات وی را به نقل از ایرنا بخوانید؛

*هدف از تشکیل حکومت اسلامی و حوزه های علمیه به صحنه آوردن ارزشها و صاف کردن جاده بهشت و پر دست اندازکردن جاده جهنم برای مردم است.

*همه مراجع فرموده‌اند که تضعیف نظام اسلامی حرام است و از سوی دیگر پشتیبانی از این نظام دلایل عقلی دارد اما برای حمایت از این نظام به دو عنصر بصیرت و بصیرت افزایی به عنوان ستون فقرات نظام نیاز داریم.

*تمام تلاشهای۴۰ سال گذشته دشمنان از جمله جنگ تحمیلی هشت ساله، فتنه سال ۷۸، فتنه ۸۸، اغتشاشات سال ۹۶ و آبان گذشته همه در راستای براندازی نظام اسلامی بود اما در همه اینها شکست خوردند و پس از این هم شکست خواهند خورد.

* تضعیف مبانی دینی و حذف تدین نسل جوان با استفاده از شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی یکی از ابزارهای براندازی نظام توسط دشمن است. گسترش فساد در کشور به ویژه میان جوانان، راه دیگر سرنگونی نظام در عرصه فضای مجازی و غیرمجازی است و هدف دشمن از این برنامه اندلسی کردن کشور است چون  بدحجابی ها در حقیقت موجب پیاده شدن اهداف دشمن می شود و هدف از گسترش بدحجابی، شل حجابی و گسترش فساد سرنگونی کشور است.

* هدف از تحریم های اقتصادی سرسام آور اقتصادی خسته کردن و خسته نشان دادن مردم است. دشمنان تا الان موفق نشدند مردم را خسته کنند چنانکه در پی اغتشاشات اخیر،  راهپیمایی های مردمی در شهرها و مناطق مختلف نشان داد نه تنها مردم خسته نخواهند شد بلکه به فضل خدا دشمنان را خسته خواهند کرد.

*در هر شلوغی که در کشور روی می دهد دستگاه های لجن پراکنی دشمن به دنبال القای فروپاشی نظام هستند اما نظام سیاسی که با آتش زدن چند بانک و پمپ بنزین از بین برود اصلا اسلامی نیست بلکه این همان نوع نظامی است که اروپایی ها انتظار آن را دارند و  نظام اسلامی شجره طبیه و تنومندی است که به این سادگی ها آسیب نخواهد دید.

*آنچه از حوزه علمیه انتظار می رود تبیین مسایل برای مردم و بصیرت افزایی است و این کار از  ویژگیهای ائمه معصوم (ع) بوده است که روحانیون هم باید به لطف خدا در عرصه روشنگری و بصیرت افزایی نیز به رسالت خدایی خود عمل کنند و به شبهات القایی دشمنان نیز پاسخ دهند.

*مساله حکومت بالاترین عرصه امر به معروف و نهی از منکر است و اگر در عرصه فرهنگی، سیاسی و اقتصادی حکومت انحرافی دیده شد همه وظیفه دارند نسبت به آن امر به معروف و نهی از منکر کنند.

* اگر کسانی بخواهند قراردادی استعماری را با جوسازی بر کشور تحمیل کنند ابتدا باید حوزه های علمیه در برابر این اقدام بایستند چون نباید راه سلطه بر نظام اسلامی را باز کرد و اطلاعاتی مبنی بر این که از کشور از کجا درآمد کسب می کند و در کجا هزینه می کند نباید در اختیار دشمنان قرار گیرد بلکه باید محکم به دهان دشمنان زد و گفت فضولی موقوف.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

عضو مجمع: دولتFATF را پایان یافته تلقی کند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به جنایت دولت آمریکا در ترور سپهبد سلیمانی گفت: بج...

محسن رضایی: استخاره نمیکنیم، قرارداد ننگین هم نمی پذیریم

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد که مجمع زیر بار هیچ قرارداد ننگینی نمی‌ رود و در...

اظهارات رئیس مجمع تحریف شده است

روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرد: مطالب منتشرشده به نقل از آیت‌الله آملی ل...

مجمع تشخیص؛ بخشی از راه حل یا بخشی از مشکل؟

حالا اما مجمع تشخیص مصلحت، این نهاد مهم حل اختلاف در ساختار سیاسی کشور، پس از این که ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news