اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 08 بهمن 1398
06 دی 1398 06 دی 1398
09:10 09:10

رزمایش دریایی ایران- چین- روسیه را زیر نظر داریم!

سین رابرتسون اعلام کرد از رزمایش چندجانبه‌ای که با مشارکت ایران، چین و روسیه در دریای عربی برگزار می شود، خبر داشته و آن را زیر نظر داریم.

پنتاگون: رزمایش دریایی ایران- چین- روسیه را به دقت تحت نظر داریم

به گزارش سلام نو، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که این کشور رزمایشهای دریایی ایران- چین- روسیه در اقیانوس هند را به دقت زیرنظر دارد و با متحدان خود برای تضمین آزادی دریانوردی همکاری خواهد کرد.

«سین رابرتسون» روز پنج شنبه اعلام کرد که آمریکا رزمایشهای دریایی و سه جانبه ایران- روسیه- چین در اقیانوس هند را به دقت زیرنظر دارد و با متحدانش برای تضمین آزادی دریانوردی همکاری خواهد کرد.

رابرتسون در اینباره گفت: «ما از رزمایش چندجانبه ای که با مشارکت ایران، چین و روسیه در دریای عربی برگزار می شود، باخبریم. ما این رزمایش را تحت نظر داریم و به همکاری با شرکا و متحدانمان برای تضمین آزادی دریانوردی و جریان آزاد تجارت در آبراهه های بین المللی ادامه خواهیم داد».

گفتنی است که «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه در ماه اکتبر اعلام کرد که این رزمایش نظامی سه جانبه همکاریهای عملیاتی در نبرد علیه تروریستها و دزدان دریایی را تقویت خواهد کرد.

به گزارش مهر، امیر دریادار «حسین خانزادی» فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران گفت: «رزمایش بزرگ اقتدار نیروی دریایی سه کشور ایران، روسیه و چین در شمال اقیانوس هند بزودی [جمعه - ۶ دی] برگزار می‌شود».

وی افزود: «این رزمایش با هدف تحکیم امنیت و مبانی آن در منطقه و کشورهایی که از نظر اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، دفاعی و امنیتی نزدیکی بیشتری با هم دارند، برگزار خواهد شد».

دریادار خانزادی افزود: «این رزمایش در منطقه چابهار آغاز می‌شود و در شمال اقیانوس هند گسترش خواهد یافت».

وی با اشاره به امنیت منطقه شمال اقیانوس هند، گفت: «تنگه هرمز، خلیج فارس و دریای عمان منطقه امنی است که این امنیت حاصل تلاش نیروهای دریایی ارتش و سپاه است».

دریادار خانزادی امنیت دریایی منطقه را پایدار اعلام کرد و گفت:» امیداوریم با برگزاری این رزمایش شاهد اقتدار نیروی دریایی سه کشور ایران، روسیه و چین در منطقه باشیم».

/مهر

اخبار مرتبط

icon news

ایجاد کانال تجاری بشردوستانه بین ایران و سوئیس

پایگاه خبری سوئیس اینفو، ایجاد  کانال بشردوستانه ایران و سوئیس در هفته جاری خبر داد.

همدردی و عذرخواهی؛ چیزی که جاستین ترودو بلد بود و مسئولان ایران نه

مردمی که می‌دیدند شهردار ادمونتون با شهروندانش با زبان فارسی هم‌دردی می‌کند و شاهد هی...

داخل عین الاسد چه خبر بود وقتی موشک باران می‌شد؟ + فیلم

چند سرباز آمریکایی به بیان جزییاتی از موقعی که ایران پایگاه آمریکا در عین‌الاسد را مو...

وزیر امور خارجه پاکستان فردا به تهران می‌آید

عباس موسوی سخنگوی دستگاه دیپلماسی خبر از سفر وزیر امور خارجه پاکستان به ایران داد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news