اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 02 اسفند 1398
06 دی 1398 06 دی 1398
13:22 13:22
خطیب نمازجمعه تهران:

9 دی ایام الله است / با دعا و نیایش از خطر دور بمانید

حجت الاسلام صدیقی امام جمعه موقت تهران گفت: روز نهم دی هم خودش یوم‌الله است و هم تجدید خاطره ایام انقلاب، روزهای طلایی ۱۹ دی قم ، ۲۲ بهمن ۵۷ و سایر روزهایی که انقلاب را نجات داد .

صدیقی

به گزارش سلام نو، حجت الاسلام صدیقی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه تهران اظهار کرد: آنچه مفید است عقل می‌گوید آن را به دست بیار و آنچه مضر است عقل می‌گوید نزدیک نشو. انسان در زندگی با خطراتی روبه‌رو می‌شود که پیش‌بینی نمی‌شد. حادثه و بیماری خبر نمی‌کند. می گویند فلانی در بیمارستان بستری شده است و دکتر می گوید که سرطان دارد. می گویم الله اکبر دیروز ایشان با ما بود. می گویند فلان کس را در فتنه دیدند می‌گوید سبحان‌الله آن شخص که تا دیروز با انقلاب بود. با خانواده شهدا بود.

وی ادامه داد: ببینید این خطرات سیاسی و سلامتی و امثال آن وجود دارد. ببینید چه قدر از دوستانمان بیماری پیدا کردند، اما ما سالم هستیم. آدمی که نمی داند کی سرطان گرفتارش می کند و کی بلا سراغش می آید نباید به پناه‌گاه برود که قبل از حادثه چاره‌ی او باشد؟

امام جمعه تهران گفت: حضرت امیر(ع) فرمودند بلا در زندگی موج می‌زند. دیروز شخصی قائم مقام وزیر و مدیر کل بوده، امروز در زندان است. خبر می‌رسد که فلانی هم مشکل داشته و سراغش را باید از زندان گرفت. این‌ها بلا است و برای همه پیش‌بینی نشده در کمین است.  چه طور  گرفتار این خطرها نشویم ؟ امیر المومنین می فرمایند که به سنگر دعا و نیایش پناهنده شوید.

وی افزود: منافع محتمل هم همین‌طور است. هیچ کسی پیش‌بینیی نمی‌کرد حُر که امروز امام حسین(ع) را در صحرای سوزان گرفتار کرد، فردا قربانی مقبولش شود. ما هر لحظه در معرض خطر هستیم. آنی خداوند از ما غافل شوند هرچه داریم از دست می‌رود. خودتان و خانواده تان را به خدا بسپارید. دعا عقلا و شرعا واجب است. نماز پناهگاه است و خود خدا این پناهگاه را به ما معرفی کرده است.

صدیقی سپس در ادامه سخنانش و در خطبه‌ سیاسی  نماز جمعه این هفته تهران نیز گفت: روز نهم دی از روزهای خدا است. ایام‌الله است. هم خودش یوم‌الله است و هم تجدید خاطره ایام انقلاب، روزهای طلایی ۱۹ دی قم ، ۲۲ بهمن ۵۷ و سایر روزهایی که انقلاب را نجات داد و پیروزی ایمان را به ثبت رساند را یادآور می‌شود.

وی ادامه داد: هشت ماه بود با نقشه‌ای در سطح وسیع، دنیا در راس آن آمریکا و غده سرطانی اسرائیل  دست به دست هم دادند؛ سال ها نقشه کشیده بودند و به دست کسانی پایان نظام اسلامی را پیش‌بینی کرده بودند که بعضی از آن ها از اعتبار امام و ولایت شهرت پیدا کرده بودند. از درس‌های بزرگ تاریخ است که آن ها آتش فتنه را روشن کردند و برای براندازی نظام از هیچ‌چیزی کوتاه نکردند. شب‌ها ندای الله اکبر سر دادند، شرارت ایجاد کردند و برای به هم ریختن از همه چیز استفاده کردند.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

آمریکا اگر عواقب شهادت سردار سلیمانی را می‌دانست به اینکار دست نمی‌زد

محمدحسن ابوترابی‌فرد امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های این هفته نمازجمعه گفت: اگر آمری...

گزیده خطبه های نمازجمعه رهبر انقلاب/ از مذاکره ابایی  نداریم البته نه با آمریکا/ حادثه هواپیما ابهام دارد و باید پی گیری شود

نماز جمعه این هفته تهران به امامت حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در مصلی امام خمینی(ره...

افزایش لحظه ای جمعیت نمازگزاران برای حضور در نماز جمعه به امامت رهبر انقلاب

نماز عبادی-سیاسی جمعه امروز تهران به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی در مصلای امام خمین...

خطیب نماز جمعه تهران: داغ سنگینی بر قلب ولایت وارد شد

 آیت‌الله سید احمد خاتمی خطیب نماز جمعه تهران گفت: شهادت سردار سلیمانی از سنگین‌ترین ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news