اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 26 تیر 1399
07 دی 1398 07 دی 1398
10:40 10:40

پیام تسلیت فرمانده کل ارتش برای شهادت سرهنگ خلبان رحمانی

امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی در پیامی شهادت سرهنگ خلبان محمدرضا رحمانی خلبان جنگنده میگ ۲۹ ارتش را تسلیت گفت.

فرمانده کل ارتش شهادت سرهنگ خلبان رحمانی را تسلیت گفت

به گزارش سلام نو، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی در پیامی شهادت سرهنگ خلبان محمدرضا رحمانی را تسلیت گفت.

در متن پیام امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش خطاب به امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده  فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران آمده است: یکی دیگر از ستارگان درخشان نیروی هوایی الهی ارتش جمهوری اسلامی ایران از کالبد جان پرواز کرد و به یاران شهیدش پیوست.

در ادامه این پیام آمده است: داغ از دست دادن این عزیزان جبران ناشدنی است، لیکن امیدواری به وعده‌های راستین خداوند بزرگ تسلی بخش دل‌های داغدار است.

فرمانده کل ارتش در پیام خود نوشت: شهید سرهنگ خلبان محمدرضا رحمانی به آسمان پر کشید و به بالاترین مدال افتخار سربازی که شهادت است، دست یافت و ما را در غم و اندوه از دست دادن خود باقی گذاشت. به این امید که در وقت معلوم خلعت زیبای شهادت نصیبمان شود و چهره نوران شهیدان را در جوار قرب الهی و همنشینی با شهیدان کربلا ملاقات کنیم، دل‌های خود را به صبر زنده نگه می‌داریم و دفاع از ملت بزرگ ایران را ‌_که جان ما قربانی شایستگی آن ها است_ در تقابل دشمنانی که عزت، آقایی، استقلال و حق طلبی این ملت را بر نمی تابند، تکلیف و وظیفه سربازی خود می‌دانیم.

سرلشکر موسوی در پیام خود ضمن تسلیت  به محضر فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) نوشت: به شما و خانواده محترم شهید و همرزمانم در نیروی هوایی تبریک و تسلیت عرض می‌کنم و از درگاه خداوند برای این شهید عزیز علو درجات را مسالت می‌کنم.

روز چهارشنبه مورخه ۴ دی‌ماه سال جاری یک فروند جنگنده میگ ۲۹ ارتش درحین انجام ماموریت در ارتفاعات سبلان دچار سانحه شد.  در این سانحه به دلیل شرایط بدجوی و با وجود اعزام تیم‌های مختلف جستجوگر از تکاوران و یگان‌های هوانیروز ارتش و سپاه، هلال احمر، کوهنوردان محلی و مردم منطقه، شناسایی محل سقوط جنگنده و یافتن اطلاعات از وضعیت خلبان به سختی انجام شد که سرانجام ظهر جمعه، شهادت سرهنگ خلبان محمدرضا رحمانی محرز شد.

شهید رحمانی در سال ۱۳۷۳ به استخدام نیروی هوایی ارتش درآمد و دوره های مقدماتی و تکمیلی خلبانی خود را زیر نظرخلبانان خبره ارتش طی کرد.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

تقدیر سرلشکر موسوی از نیروی دریایی و وزارت دفاع

سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در پیامی به امیر دریا...

۴ گروه کارشناسی علت سانحه شناور کنارک را بررسی می کنند

فرمانده کل ارتش اعلام کرد که چهار گروه کارشناسی علت سانحه شناور کنارک را ببرسی می کنن...

بازدید سرزده فرمانده کل ارتش از دانشگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص)

امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز به صورت...

رونمایی از سامانه های راداری راهبردی خلیج فارس و مراقب

صبح امروز با حضور امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش و فرمانده قرارگاه پ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news