اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 15 تیر 1399
08 دی 1398 08 دی 1398
08:30 08:30
رییس فراکسیون زنان مجلس عنوان کرد

اصلاح ساختار اقتصادی کشور ضروری است

فریده اولاد قباد اعلام کرد تا وقتی که افرادی از رانت استفاده کنند، اعتماد  به جامعه بازنمی‌گردد. مسئولین ما باید ساده زیستی را پیشه کنند و یک زندگی شفاف داشته باشند.

قانونمداری کلید خروج از شرایط فعلی کشور است

به گزارش سلام نو، رییس فراکسیون زنان مجلس درباره راهکارهای خروج از شرایط فعلی کشور گفت: اگر مردم و مسئولین بر مدار قانون حرکت کنند، بسیاری از اتفاقات رخ نخواهد داد البته این موضوع نیاز به آموزش و فرهنگ عمومی دارد.

«فریده اولاد قباد» درباره راهکارهای کاهش نارضایتی های اجتماعی و بازگشت اعتماد به جامعه به خبرنگار پارلمانی ایرنا گفت: اصلاح در ساختار اقتصادی و در ساختار بانکی از ضروریات کشور ما است، اگر دولت ما الکترونیک و اقتصاد ما هوشمند باشد، به عنوان مثال سامانه جامع الکترونیک گمرک را داشته باشیم تا شاهد یک نظارت جدی در حوزه اقتصاد باشیم بسیاری از ریشه‌های نارضایتی جامعه از میان خواهد رفت.

نماینده مردم تهران در مجلس با مهم توصیف کردن امر مبارزه با فساد افزود: تا زمانی که افرادی از رانت استفاده می کنند، نمیتوان اعتماد را به جامعه بازگرداند. همه مسئولین ما باید ساده زیستی را پیشه کنند و یک زندگی شفاف داشته باشند تا مردم اعتماد کنند.

وی تاکید کرد: عدم اعتماد باعث فاصله ای است که بین مردم دولت و حاکمیت افتاده است، شخصا در تحقیق و تفحص ها و بسیاری موقعیت های دیگر شاهد بروز چنین آفتهایی هستم، در نتیجه باید خود مسوولین صادق و شفاف و پاکدست باشند و زندگی کاملا شفافی داشته باشند. مسئولان باید مثل مردم زندگی کنند تا مردم به آنها اعتماد کنند. اگر اینطور باشد به نظر من خیلی از مشکلات حل میشود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر این که حرف اول و آخر را در مسائل کلان کشور مردم باید بزنند، خاطرنشان کرد: باید مبارزه با مفاسد اقتصادی ریشه ای باشد. قوه قضاییه کار را شروع کرده است، ولی نیازمند این هست که هم حمایت شود و هم اینکه با همه افراد، هر فرد و هر مسئولی یا وابستگان به هر مسئولی، باید بدون مماشات برخورد شود. هیچ تفاوتی در برخورد با مفاسد نباید وجود داشته باشد.

وی در پایان یادآور اهمیت قانون مداری در کشور شد و اظهار داشت: چیز دیگری که در کشور ما باید انجام شود قانون مداری است، اگر مردم و مسوولین بر مدار قانون حرکت کنیم شاید خیلی از این اتفاقات نیفتد. البته این موضوع نیاز به آموزش و فرهنگ عمومی دارد. خیلی از مردم ما حقوق شهروندی خود را نمی شناسند.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

ما مخالف دیپلماسی نیستیم

مجتبی ذوالنور، رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس خطاب به وزیر امور خارجه گفت: شما مسیرتان ر...

تعیین تکلیف لایحه جامع قانون انتخابات؛ به زودی

احمد علیرضا بیگی، نماینده مردم تبریز در مجلس اعلام کرد تعیین تکلیف لایحه جامع انتخابا...

پشت‌پرده طرح استیضاح هیات رئیسه مجلس چیست؟

احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیات رئیسه مجلس در توضیحاتی اعلام کرد استیضاح هیات رئیسه م...

تذکر کتبی نمایندگان به وزیر کشور

احمد امیرآبادی، عضو هیات رییسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولین اجرایی کشور را د...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news