اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 04 بهمن 1398
08 دی 1398 08 دی 1398
08:30 08:30
رییس فراکسیون زنان مجلس عنوان کرد

اصلاح ساختار اقتصادی کشور ضروری است

فریده اولاد قباد اعلام کرد تا وقتی که افرادی از رانت استفاده کنند، اعتماد  به جامعه بازنمی‌گردد. مسئولین ما باید ساده زیستی را پیشه کنند و یک زندگی شفاف داشته باشند.

قانونمداری کلید خروج از شرایط فعلی کشور است

به گزارش سلام نو، رییس فراکسیون زنان مجلس درباره راهکارهای خروج از شرایط فعلی کشور گفت: اگر مردم و مسئولین بر مدار قانون حرکت کنند، بسیاری از اتفاقات رخ نخواهد داد البته این موضوع نیاز به آموزش و فرهنگ عمومی دارد.

«فریده اولاد قباد» درباره راهکارهای کاهش نارضایتی های اجتماعی و بازگشت اعتماد به جامعه به خبرنگار پارلمانی ایرنا گفت: اصلاح در ساختار اقتصادی و در ساختار بانکی از ضروریات کشور ما است، اگر دولت ما الکترونیک و اقتصاد ما هوشمند باشد، به عنوان مثال سامانه جامع الکترونیک گمرک را داشته باشیم تا شاهد یک نظارت جدی در حوزه اقتصاد باشیم بسیاری از ریشه‌های نارضایتی جامعه از میان خواهد رفت.

نماینده مردم تهران در مجلس با مهم توصیف کردن امر مبارزه با فساد افزود: تا زمانی که افرادی از رانت استفاده می کنند، نمیتوان اعتماد را به جامعه بازگرداند. همه مسئولین ما باید ساده زیستی را پیشه کنند و یک زندگی شفاف داشته باشند تا مردم اعتماد کنند.

وی تاکید کرد: عدم اعتماد باعث فاصله ای است که بین مردم دولت و حاکمیت افتاده است، شخصا در تحقیق و تفحص ها و بسیاری موقعیت های دیگر شاهد بروز چنین آفتهایی هستم، در نتیجه باید خود مسوولین صادق و شفاف و پاکدست باشند و زندگی کاملا شفافی داشته باشند. مسئولان باید مثل مردم زندگی کنند تا مردم به آنها اعتماد کنند. اگر اینطور باشد به نظر من خیلی از مشکلات حل میشود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر این که حرف اول و آخر را در مسائل کلان کشور مردم باید بزنند، خاطرنشان کرد: باید مبارزه با مفاسد اقتصادی ریشه ای باشد. قوه قضاییه کار را شروع کرده است، ولی نیازمند این هست که هم حمایت شود و هم اینکه با همه افراد، هر فرد و هر مسئولی یا وابستگان به هر مسئولی، باید بدون مماشات برخورد شود. هیچ تفاوتی در برخورد با مفاسد نباید وجود داشته باشد.

وی در پایان یادآور اهمیت قانون مداری در کشور شد و اظهار داشت: چیز دیگری که در کشور ما باید انجام شود قانون مداری است، اگر مردم و مسوولین بر مدار قانون حرکت کنیم شاید خیلی از این اتفاقات نیفتد. البته این موضوع نیاز به آموزش و فرهنگ عمومی دارد. خیلی از مردم ما حقوق شهروندی خود را نمی شناسند.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

تدارک خروج ایران از پیمان عدم اشاعه هسته‌ای

محمود صادقی در توییتی اعلام کرد می‌خواهم طرح خروج دولت جمهوری اسلامی ایران از پیمان ع...

بنزین تک‌نرخی می‌شود

نماینده رشت در مجلس اعلام کرد قرار است پیشنهاد بنزین تک‌نرخی یعنی نرخی ثابت بین هزار ...

اعلام وصول سوال نمایندگان از وزیر راه و شهرسازی

احمد امیرآبادی فراهانی  در جلسه علنی امروز مجلس سوال نمایندگان از وزیر راه و شهرسازی ...

ارائه تعداد کشته‌شدگان حوادث اخیر به مجلس

احمد همتی در جلسه علنی امروز مجلس اعلام کرد باید گزارش وقایع اخیر، تعداد کشته‌شدگان، ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news