اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 08 اسفند 1398
08 دی 1398 08 دی 1398
14:40 14:40

سفر شبانگاهی ظریف به روسیه!

عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه خبر از سفر محمدجواد ظریف به روسیه داد و آن را در چارچوب رایزنی‌های مستمر میان جمهوری اسلامی ایران و مقامات ارشد روسیه عنوان کرد.

ظریف امشب راهی مسکو می‌شود

به گزارش سلام نو،«سیدعباس موسوی»  ظهر امروز در حاشیه مراسم میقات و ماه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه طیف مختلفی از موضوعات در این سفر مورد رایزنی قرار می‌گیرد، اظهار داشت: مسائل مربوط به روابط دوجانبه و آخرین تحولات بین‌المللی در این سفر مورد گفت‌وگو قرار می‌گیرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه درباره سفر احتمالی وزیر امور خارجه به نیویورک برای شرکت در نشست شورای امنیت هم گفت: از وزیر امور خارجه برای شرکت در نشست فوق‌العاده‌ای که به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس سازمان ملل است، دعوت شده است.
موسوی با بیان اینکه این نشست به منظور بحث و بررسی درخصوص منشور سازمان ملل و توسط شورای امنیت برگزار می‌شود، ادامه داد: وزیر امور خارجه قصد شرکت در این نشست را دارد البته اگر برای ایشان تهمیدات لازم فراهم شود و رواید برایشان صادر شود.
وی سفر به نیویورک برای شرکت در نشست شورای امنیت را طبیعی دانست و اظهارداشت: در این نشست‌ها، معمولا وزرای امور خارجه دعوت می‌شوند به ویژه ظریف که از دیپلمات‌های برجسته جهان هستند و درخصوص سازمان و منشور ملل متحد صاحبنظر هستند و حضور ایشان فرصت مغتنمی هم برای این نشست و هم برای ماست تا درباره یکجانبه‌گرایی آمریکا و همینطور  چندجانبه‌گرایی که در منشور ملل متحد هم آمده است، بحث و تبادل نظر شود.
سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: متاسفانه چندجانبه‌گرایی توسط عده‌ای محدود از کشورها زیر پا گذاشته می‌شود. ان‌شاالله نشست  شورای امنیت طلیعه مبارکی برای چندجانبه‌گرایی در نظام بین‌الملل باشد.
ادامه دارد

اخبار مرتبط

icon news

اولین تصاویر از دیدار ظریف با استف بلاک

استف بلاک وزیر خارجه هلند که در کشورمان حضور دارد امروز با محمدجواد ظریف همتای ایرانی...

مردم برای تعیین ترکیب مجلس آینده به سر صندوق رای رفتند / از خاتمی و روحانی تا رئیسی رای خود را به صندوق انداختند / شمارش آرا آغاز شد

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای خبرگان رهبری ساعت 8 صبح روز ج...

پست اینستاگرامی ظریف درباره انتخابات

وزیر امورخارجه با انتشار متنی در اینستاگرام به اهمیت موضوع انتخابات در ایران پرداخت و...

واکنش سخنگوی وزارت خارجه به دیدار ظریف با سناتورهای آمریکایی

سخنگوی وزارت امور خارجه در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: ملاقات وزیر امور خارجه جمه...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news