اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 03 اسفند 1398
08 دی 1398 08 دی 1398
17:31 17:31

حکم شبنم نعمت‌زاده چیست؟

حکم شبنم نعمت‌زاده این طور که باشگاه خبرنگاران می گوید صادر شده اما هنوز رسانه ای نشده است. گفته می شود حکم شبنم نعمت زاده 20 سال حبس است. 

سلام نو – سرویس سیاسی: حکم شبنم نعمت زاده، دختر وزیر اسبق صمت صادر شده است با این حال آن طور که مطرح شده تا آخر هفته قرار است رسانه ای شود. پیش بینی می شود حکم شبنم نعمت زاده 20 سال حبس باشد. قاضی مسعودی قضاوت این پرونده را به عهده داشته است.

به گزارش سلام نو، آن طور که باشگاه خبرنگاران خبر داده حکم شبنم نعمت زاده در شعبه سوم دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی از سوی قاضی مسعودی مقام صادر شده است. محاکمه شبنم نعمت زاده، طی شش جلسه در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی برگزار ‌شد.

بر اساس کیفرخواست صادر شده مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در امر توزیع مایحتاج عمومی (دارو) به منظور ایجاد انحصار و اخلال در نظام تولیدی کشور از طریق تخلف از تعهدات مربوط در قبال تامین کنندگان دارو با علم به موثر بودن اقدام‌ها در ضربه به نظام جمهوری اسلامی ایران مهمترین اتهام نعمت زاده است که منجر به کسب منفعت و مشارکت در اخلال در نظام توزیع دارویی کشور شده است.

از همان روز نخست که محمدرضا نعمت زاده بر مسند وزارت نشست حاشیه پیرامون او زیاد بود. سن و سال بالای او یکی از مهم ترین دلایل این امر بود. منتقدان بر این باور بودند که سن و سال بالای او چابکی را از وزارت صنعت گرفته بود. از سوی دیگر عضویت نعمت زاده در هیئت مدیره های شرکت های مختلف دیگر انتقادی بود که برای نعمت زاده مشکلات رسانه ای زیادی ایجاد کرد.

چند وقتی است پرونده دختر نعمت زاده به اتهام انحصار دارو و تحصیل مال از طریق نامشروع سروصدای زیادی کرده است. نماینده دادستان در کیفرخواست خود گفته بود: شبنم نعمت‌زاده «متهم است به مشارکت در اخلال عمده از طریق اخلال در توزیع مایحتاج عمومی دارو به مبلغ یک هزار و ۸۵۰ میلیارد و ۱۴۸ میلیون و ۳۷۹ هزار و ۵۹۹ رالف با علم به موثر بودن در ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی، مشارکت در تحصیل مال از طریق نامشروع به همان مبلغ ذکر شده و سواستفاده از جواز و امتیاز تعویض شده، مشارکت در اخلال نظام دارویی کشور، فعالیت غیرمجاز در شبکه دارویی در استان البرز بدون مجوز وزارت بهداشت و نگهداری غیرمجاز دارو بدون تشریفات قانونی در حکم قاچاق». احمدرضا لشگری‌پور نیز همین اتهامات را دارد. مدیرعامل شرکت توسعه دارویی رسا احمدرضا لشگری‌پور بود و شبنم نعمت‌زاده نیز عضو هیئت مدیره آن.

سید یاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در مورد این پرونده گفته است: این فرد دو پرونده داشته است. یکی از این پرونده‌ها به ارزش یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و دیگری به ارزش پنج میلیارد تومان بوده است که برای پرونده اول، حکم صادر و اجرا شده و تمامی داروهای انبار این خانم با هزینه شخصی خود معدوم شده است.

باید منتظر ماند و دید تا روزهای آینده خبر بیست سال حبس برای دختر وزیر سابق رسانه ای می شود یا خبر باشگاه خبرنگاران تکذیب خواهد شد.

اخبار مرتبط

icon news

بازداشت شبنم نعمت‌زاده تمدید شد

شبنم نعمت‌زاده دختر وزیر سابق صنعت 

ماجرای کشف انبار جدید از شبنم نعمت‌زاده چیست؟

داروهای کشف‌شده جدید از انبار جدید داروی شبنم نعمت‌زاده قاچاق نیست.این خبر را وکیل نع...

جزییاتی از پنجمین جلسه رسیدگی به پرونده شبنم نعمت زاده / دوشنبه جلسه بعدی دادگاه

قرار بود امروز پنجمین و آخرین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت‌زاده دختر وزیر سابق صن...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news