اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 15 تیر 1399
10 دی 1398 10 دی 1398
11:10 11:10

شرمنده مردم هستیم

نماینده مردم تهران در مجلس دهم اعلام کرد مردم آسیب‌هایی دیده و احساسات‌شان جریحه‌دار شده که باید آن را ترمیم کنیم، هرچند در خیلی حوزه‌ها غیرقابل جبران است.

محمود صادقی: یکدست شدن سیستم به نفع نظام نیست/ شرمنده مردم هستیم/ تلاش اصولگرایان برای سوق دادن اصلاح‌طلبان به سمت تحریم انتخابات

به گزارش سلام نو، محمود صادقی، نماینده مردم تهران در مجلس، با اعلام اینکه اصلاح‌طلبان در مجلس آینده حضور مقتدرتری دارند، گفت: وقتی التهابات فعلی بخوابد، مردم تصمیم درستی درباره انتخابات می‌گیرند و نظرشان بر رد تندروی است. مجموعه نظام هم به این ادراک رسیده است که برای فائق آمدن بر چالش‌ها باید همه جناح‌ها در انتخابات حضور پیدا کنند.

محمود صادقی، نماینده مردم تهران در مجلس، در ارزیابی خود از ترکیب مجلس آینده گفت: به نظرم کماکان جامعه خطر افراط و تندروی را در عمق وجودش درک می‌کند. با اینکه عده‌ای گرایش به تحریم و عدم مشارکت در انتخابات دارند و نفی وجود مجلس را مطرح می‌کنند، اصولگرایان هم بر این موج سوار شده‌اند و سعی دارند بدنه اصلاح‌طلبی را به این سمت سوق بدهند.

عضو فراکسیون امید مجلس دهم اظهار کرد: اخیراً در دانشگاه شریف به دانشجویان توصیه کردم به جای افزایش هیجان به گفته برخی، هوش هیجانی خود را بالا ببرند و بر هیجانات‌شان مسلط شوند تا به نتیجه برسند.

نماینده مردم تهران در خانه ملت پیش‌بینی کرد: به نظرم مجلس آینده ترکیب متعادلی خواهد داشت و برخلاف تصوری که برخی سعی در القای آن دارند، اصلاح‌طلبان موضع مقتدرتری در مجلس یازدهم خواهند داشت. البته غیب‌گویی نباید کرد ولی روند گرایش‌های جامعه بر رد و نفی تندروی است.

او ادامه داد: به نظرم مجموعه نظام نیز همراهی خواهد کرد، چرا که به لزوم استفاده از همه جناح‌های سیاسی برای فائق آمدن بر چالش‌های کشور واقف است. تصور می‌کنم چنین درکی در نظام تصمیم‌گیری در حال تقویت شدن است.

صادقی ادامه داد: در این باره واقع‌بین هستم و بر اساس واقعیت‌ها معتقدم مجموعه عوامل تصمیم‌گیر نمی‌خواهند تجربه دولت‌های نهم و دهم تکرار شوند، چراکه یکدست شدن سیستم به هیچ وجه به نفع نظام نیست.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس دهم در پاسخ اینکه برخی تندروها خط و نشان کشیده‌اند که در صورت ورود به مجلس فتیله دولت را پایین می‌کشند گفت: این حرف‌ها دیگر در جامعه امروزی جواب نمی‌دهد و ضدتبلیغ است؛ یعنی دیگر نسخه پیچیدن‌های یک‌شبه برای کل کشور کارساز نیست و جامعه نیازمند تعامل و استفاده از همه ظرفیت‌های سیاسی است.

عضو فراکسیون امید مجلس تاکید کرد: همه اصلاح‌طلبان، اصولگرایان و ظرفیت‌های سیاسی باید در نظام تصمیم‌گیری کشور مشارکت و حضور جدی داشته باشند و رقابت باید منصفانه باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس دهم با گفتن اینکه وقتی التهابات و ناآرامی‌های فعلی بخوابد، مردم تصمیم منطقی و درستی درباره انتخابات می‌گیرند توضیح داد: مردم بعد از التهابات اخیر حتماً دوباره متوجه شرایط می‌شوند. البته اصلاح‌طلبان هم باید هوشیارتر عمل کنند و بدانند رادیکال کردن شرایط به نفع هیچ کسی نیست.

صادقی عنوان کرد: مردم آسیب‌هایی دیده‌اند و احساسات‌شان جریحه‌دار شده که باید آن را ترمیم کنیم، هرچند در خیلی حوزه‌ها غیرقابل جبران است.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران توضیح داد: در مجمع نمایندگان تهران تلاش کردیم برای دلجویی از مردم با حضور در صحنه‌های آسیب‌دیده و شهرستان‌های اطراف تهران اقداماتی صورت دهیم و با خانواده‌های داغدار دیدار کردیم. سعی داریم مشکلات مردم را از نزدیک مشاهده و با آنها صحبت کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس در پایان گفت: شرمنده مردم هستیم و باید این روند را تسریع کنیم. بنابراین قول می‌دهیم به عهدمان با مردم وفادار بمانیم و امیدوارم مجلس آینده مجلس خوبی باشد.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

۲۱ نماینده از رییسی خواستند جلوی‌ تضییع حق‌ محمود صادقی را بگیرد

21 نماینده مجلس نامه‌ای خطاب به رئیس قوه قضائیه نوشته و خواستار ورود سید ابراهیم رییس...

مصونیت پارلمانی؛ حقی که تهدید می‌شود/رئیس جمهور باید پاسدار قانون باشد

کاش حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور و پاسدار قانون اساسی امروز که می‌تواند، در حمایت ا...

حکم ۲۱ ماه حبس محمود صادقی تائید شد

محمود صادقی با انتشار توئیتی درباره وضعیت درخواست تجدیدنظر درباره محکومیتش نوشت.

محمود صادقی مجددا به دادگاه انقلاب احضار شد

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی از احضار مجددش به دادگاه انقلاب خبر داد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news