اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه 06 تیر 1398
19 دی 1397
13:38

سرمربی ژاپن: فقط برد می‌خواهیم / سرمربی ترکمنستان: توانایی به چالش کشیدن ژاپن را داریم

هاجیمه موری‌یاسو، با اشاره به بردهای شوکه کننده مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا از جمله پیروزی هند و اردن گفت که تیمش تنها با انگیزی پیروزی برابر ازبکستان به میدان می‌رود.

سلام نو - سرویس ورزشی: در مهم‌ترین بازی امروز ژاپن یکی از مدعی‌ترین مدعیان قهرمانی جام ملت‌های آسیا به مصاف ترکمنستان می‌رود، تیمی از آسیای میانه که حداقل روی کاغذ حتی شانس صعود هم ندارد.

ژاپن در کنار کره جنوبی احتمالا جدی‌ترین رقبای ایران در کسب جام قهرمانی هستند، رقبایی که برنامه مرتب‌تر و قوی‌تری از ایران داشتند ولی این همچنان ایران است که تیم اول آسیا و شانس اول کسب جام است.

ژاپن شانس اول قهرمانی است؟

شفر، سرمربی استقلال که سال‌هاست با فوتبال آسیا است درباره شانس قهرمانی ژاپن می‌گوید: ژاپن در بازی های دوستانه مقابل اروگوئه شکست خورده، با ونزوئلا یک بر یک مساوی و قرقیزستان را 4 بر صفر شکست داده است. با این حال پیشینه خوبی دارد؛ بازیکنان خوبی در اختیارشان است که در اروپا بازی می کنند و سالها است در یک سطح تثبیت شده و به عنوان یکی از قوی ترین تیم های آسیا بازی می کنند. به همین خاطر از نظر من کاندیدای اصلی قهرمانی در جام ملت ها هستند.

سرمربی هلندی عمان هم البته اظهارنظری مشابه شفر دارد و ژاپن را شانس اول قهرمانی می‌داند و می‌گوید: ما در گروهمان ژاپن را داریم که قوی ترین تیم آسیا است.

سرمربی ژاپن: فقط برد می‌خواهیم

هاجیمه موری‌یاسو، سرمربی ژاپن در تازه‌ترین اظهارات خود با اشاره به بردهای شوکه کننده مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا از جمله پیروزی هند گفت که تیمش تنها با انگیزی پیروزی برابر ازبکستان وارد زمین می‌شود.

موری یاسو با تمجید از بازیکنانش گفت: تیم ما ترکیبی از جوانی و تجربه است و بازیکنان ما می‌دانند که هر بازی تا چه اندازه سخت و هدفی جز بردن جام ملت‌های آسیا ندارند.

وی با بیان اینکه زمانی که مربی‌گری تیم ملی ژاپن را بعد از جام جهانی به عهده گرفت تصمیم گرفت که بازیکنان جوان را وارد تیم ملی کند گفت: امیدوارم بازیکنان جوان به این مسابقات به عنوان بخشی از تجربه حرفه‌ای شخصی خود نیز نگاه کنند.

سرمربی ترکمنستان: توانایی به چالش کشیدن ژاپن را داریم

یازگولی هوجاگلدیف، سرمربی ترکمنستان نیز در نشست خبری پیش از بازی گفت: می‌دانیم که ژاپن چه تیم قدرتمندی است و در جام جهانی 2018 روسیه نقش بسیار مهمی را بازی کردند. با این وجود سخت است بگوییم فردا کدام تیم رهبری میدان را در اختیار می‌گیرد.

وی افزود: ژاپن، قدرتمند است اما تیم ملی ترکمنستان هم اشتیاق زیادی برای این بازی دارد. به بازیکنانم ایمان دارم و امیدوار هستم بازی خوبی برابر ژاپن انجام دهیم و مطمئم بازیکنانم توانایی به چالش کشیدن ژاپن را دارند.

روسلان میلگازوف، کاپیتان تیم ملی فوتبال ترکمنستان نیز در این نشست خبری اظهار داشت: بازی پدرم در جام ملت‌های آسیا 2004 را به خوبی به خاطر دارم. حالا چنین فرصتی در جام ملت‌های آسیا نصیب من شده است. تمام اعضای تیم ملی فوتبال ترکمنستان بی‌صبرانه منتظر بازی در این رقابت‌ها بودند و می‌خواهیم در بازی با ژاپن خودمان را نشان دهیم.

هر چند سامورایی‌ها موفق‌ترین تیم آسیا در جام جهانی 2018 بوده‌اند و با بازیکنانی که در انگلیس، آلمان و فرانسه در حال درخشش هستند به مصاف رقبای آسیایی خود خواهند رفت ولی ترکمنستان هم در دومین حضور خود در جام ملت‌ها  دنبال درخشش و پیشرفت است.

نکته قابل توجه دیگر این بازی این است که علیرضا فغانی به عنوان داور و رضا سخندان و محمدرضا منصوری به عنوان کمک‌ها قضاوت این بازی را بر عهده دارند و اولین سوت خود را در این جام می‌زنند.

در ادامه با ترکیب احتمالی دو تیم برای بازی امروز آشنا شوید:

اخبار مرتبط

صعود ایران به مرحله بعد جام ملت‌های آسیا+ویدئو

ایران با 2 گل علیرضا جهانبخش و اشکان دژاگه توانست به مرحله بعد جام ملت‌های آسیا صعود ...

مراسم افتتاحیه جام ملت های آسیا 2019

خلاصه ای از مراسم افتتاحیه جام ملت های آسیا 2019 را با هم مشاهده می کنیم. این دوره ا...

ویتنام اولین شکار شیرهای بین‌النهرین خواهد بود؟

امروز دو تیم باقی مانده از گروه D رقابت‌ها یعنی عراق و ویتنام به مصاف هم می‌روند تا م...

دیدگاه خود را بنویسید