اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 14 تیر 1399
15 دی 1398 15 دی 1398
11:35 11:35

سردار کریمی: شهادت سردار سلیمانی نوید یک پیروزی بزرگ است

 فرمانده سپاه روح الله گفت: شهادت حاج قاسم نوید یک پیروزی بزرگ است چراکه خون شهید می جوشد و اقتدار ایجاد می کند.

سردار کریمی

به گزارش سلام نو، براساس اعلام روابط عمومی سپاه روح الله، سردار کریمی در مراسم گرامیداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی که در مرکز آموزش پدافند هوایی حضرت علی اکبر(ع) برگزار شد، اظهار کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی یک قهرمان جهانی بود و امروز تمام دنیا در غم او ناراحت و غمگین هستند. این جایگاه نشان از تاثیر اقدامات و عملکرد او بر تمام عالمیان بخصوص جامعه اسلامی دارد.

وی افزود: دشمن در ظاهر از ابتدا برای انجام این جنایت بزرگ خوشحال بود، اما طولی نکشید که با خروش ملت های مسلمان در سایر نقاط که علیه این اقدام خائنانه به پاخاستند، از اقدام خود پشیمان و به شدت نگران شده است.

کریمی گفت: حاج قاسم با ۴۱ سال مجاهدت و فداکاری لرزه بر اندام استکبار و حامیان او انداخته بود و امروز با شهادت خود طومار دشمن را درهم پیچیده است. اگر واقعیت ها منتشر شود مشخص خواهد شد چگونه خون این شهید بزرگوار دامن گیر ترامپ و حامیان او در جهان شده است.

وی با بیان اینکه امروز در یکی از حساس ترین شرایط انقلاب اسلامی را به سر می بریم و امروز حرکت انقلاب به مثابه رسیدن به قله ای است که باید از پس سختی ها و پیچیدگی ها محقق شود، افزود: اگر روزی با دشمن در یک نقطه بود و با واسطه های دشمن درگیر بودیم، اما امروز دشمن با تمام امکانات و تجهیزات به میدان آمده و تهدیدات را در قالب جنگ نرم، سخت، نیمه سخت و تحریم های ظالمانه علیه امت اسلامی به کار گرفته است.

کریمی گفت: علیرغم اینکه دشمن تمام قد به میدان آمده اما امروز در اوج درماندگی در برابر انقلاب اسلامی است. در این چهل سال شاهدیم که روز به روز استخوان های استکبار در حال خرد شدن است. امروز اعترافات صریح دشمن می گوید در برابر انقلاب اسلامی درمانده و عاجز است و دلیل آن عوامل اقتدار انقلاب است که وجود رهبری الهی، داشتن آرمان ها و ملتی بزرگ و وجود دشمن بزرگ است. این مولفه های اقتدار روز به روز نظام استکباری را به افول و نابودی نزدیک می کند که البته این وعده خداوند است که جبهه باطل در برابر جبهه حق فانی و نابود شدنی است.

وی با بیان اینکه از آغاز انقلاب اسلامی پنج هدف پیروزی انقلاب، تشکیل حکومت، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و تمدن اسلامی بوده و امروز ما به سمت اهداف متعالی انقلاب حرکت می کنیم چراکه اگر روزی تمدن اسلامی تشکیل شود قطعا دیگر دشمنی وجود نخواهد داشت، افزود: روزی حضرت امام(ره) فرمودند صدای شکستن استخوان های کمونیست را می شنوم و این وعده محقق شد. امروز هم وقتی مقام معظم رهبری وعده نابودی دشمن را داده اند قطعا تحقق پیدا خواهد کرد و امروز همه و حتی دشمن هم به این نقطه رسیده که وعده های رهبر ایران به وقوع خواهد پیوست.

کریمی اظهار کرد: اقدام جنایتکارانه آمریکا نشان از اقتدار او نیست بلکه نشان از ترس و واهمه نظام استکباری از انقلاب اسلامی است، چراکه آنها به قوانین بین المللی هم که خودشان وضع کردند اعتقادی ندارند و امروز آمریکا بزرگترین نقض کننده حقوق بشر و جنایتکارترین رژیم در دنیاست.

وی با بیان اینکه در طول عمر چهل ساله انقلاب اسلامی هرجا به خداوند اعتماد کردیم وعده های الهی هم محقق شد که نمونه های آن در رشد و تعالی جبهه مقاومت به وضوح مشخص است، افزود: اگر اعتماد به خداوند داشته باشیم و قدرت خداوند را بزرگترین قدرت بدانیم دیگر هیچ قدرت مادی در برابر ما جایگاهی ندارد و مصداق این مهم امروز در پیروزی های انصارالله یمن، حزب الله لبنان، حشدالشعبی عراق و نیروهای مردمی سوریه دیده می شود که برگرفته از اراده الهی هستند.

کریمی گفت: سال ها آمریکایی ها در منطقه با ایجاد گروه های تروریستی تلاش کردند در برابر جبهه مقاومت دوام بیاورند ولی نتوانستند و این نتیجه اعتماد نیروهای مقاومت به خداوند متعال است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی در عمر 40 ساله خود توسط امپراطوری های رسانه ای بایکوت خبری بود، اما طی دو روز اخیر خبرگزاری های دنیا به بزرگی شهید سلیمانی اذعان کردند و به نوعی این بزرگ مرد اسلام را معرفی می کنند، گفت: روزی زنده بودن و مجاهدت های سردار سلیمانی کارساز بود، اما امروز شهادت او اثرگذاری بیشتری داشته چراکه شهادت حاج قاسم نشان داد تمام عملیات های روانی دشمن علیه حاج قاسم دروغ بود و این مهم در انعکاس اخبار شهادت حاج قاسم در خبرگزاری های غربی بوضوح مشخص است.

کریمی گفت: حاج قاسم در ظاهر شهید شده، اما نتیجه این شهادت می گوید دشمن امروز به شدت درمانده و حیران است و به فضل الهی خون پاک حاج قاسم سبب نابودی کامل دشمنان خواهد شد. ملت های مسلمان در این دو روزه در اقصی نقاط دنیا برای شهادت حاج قاسم عزاداری می کنند و این عکس العمل ها به شهادت او نشان می دهد شهادت حاج قاسم نوید یک پیروزی بزرگ است چراکه خون شهید می جوشد و اقتدار ایجاد می کند.

وی حاج قاسم را یک الگو و نتیجه یک انقلاب دانست و با بیان اینکه حاج قاسم امروز به ما نشان می دهد چگونه فکر و حرکت کنیم، افزود: حاج قاسم مدیریت تراز انقلاب را به همه نشان داد چراکه همواره به دنبال ادای تکلیف و دین به انقلاب بود و در این مسیر عاقبت به خیر شد.

کریمی گفت: حاج قاسم عملا به انقلاب اسلامی عمق استراتژیک داد و تهدید را هزاران کیلومتر از ایران دور کرد و امروز همه عالم از اقدامات و خدمات حاج قاسم بهره مند هستند. امروز اگر جوانان و نوجوانان شهدای گذشته انقلاب اسلامی را درک نکردند اما حاج قاسم سلیمانی به طور عملیاتی همه شهدا و همرزمان خود را به نسل جدید معرفی کرد.

وی با بیان اینکه امروز آن چیزی که باید مورد توجه باشد، ادامه راه شهید سلیمانی است که باید نسل جوان به آن عمل و توجه کند، اظهار کرد: امروز جوانان باید همت و اراده بلند را از حاج قاسم بیاموزند چراکه او خواست و توانست در مکتب اسلام رشد پیدا کند و دیدیم به فرمانده ای تبدیل شد که پشت همه فرماندهان استکباری را زمین زد.

فرمانده سپاه روح الله خاطرنشان کرد: مهمترین شاخصه حاج قاسم سلیمانی ولایتمداری او بود و همه رزمندگان را توصیه می کرد که سر سوزنی از موضع ولایت فاصله نگیرند و همیشه خواست و نظر مقام معظم رهبری را اعمال می کرد.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

فیلمی تاثیرگذار از دردو دل حاج قاسم سلیمانی با مادرش

فیلمی از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی درباره رابطه‌اش با مادر گرامیشان منتشر شده است. 

زینب سلیمانی تصویری متفاوت از پدرش هنگام افطار منتشر کرد+ عکس

زینب سلیمانی فرزند سپهبد شهید قاسم سلیمانی با انتشار عکسی به گوشه هایی از آداب روزه‌د...

زینب سلیمانی کدام قسمت وصیت‌نامه پدرش را منتشر کرده است؟ + عکس

زینب سلیمانی دختر شهید سپهبد قاسم سلیمانی بخش دیگری از وصیت‌نامه ایشان را در فضای مجا...

عکسی خاص از زینب سلیمانی در مراسم چهلم پدرش

مراسم چهلمین روز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی با حضور خانواده ایشان در مصلی قدس قم بر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news