اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 09 اسفند 1398
15 دی 1398 15 دی 1398
12:15 12:15

بیانیه نمایندگان مجلس برای انتقام سخت از آمریکا

طی بیانیه‌ای نمایندگان مجلس شورای اسلامی حمایتشان را برای گرفتن انتقامی سخت از آمریکا اعلام کردند.

نمایندگان مجلس خواستار انتقام سخت از آمریکا شدند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی بیانیه‌ای خواستار انتقامی سخت از آمریکا شدند و تاکید کردند: مجلس از هر گونه اقدامی جهت اجرای این مهم حمایت می‌کند.

به گزارش سلام نو، احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس در جلسه علنی امروز بیانیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی که در آن برضرورت انتقام سخت از عاملان شهادت سردار سلیمانی تأکید شده است، قرائت کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی قهرمان مبارزه با تروریست و امید آزادی خواهان و مستضعفان بود. این شخصیت بی نظیر نماد بین المللی مقاومت بود که با شهادت خود اندیشه و منش مقاومت به صورت مضاعفی در جهان گسترده‌تر می‌شود و ان‌شاءالله شهادت او آغازی بر پایان حضور آمریکا در منطقه خواهد بود.

اقدام رذیلانه و بزدلانه دولت تروریست پرور آمریکا و شخص رئیس‌جمهور ابله این کشور را در ترور این شخصیت بین المللی نه تنها نقض حاکمیت ملی عراق بلکه اقدامی علیه امنیت ملی جمهوری اسلامی و منطقه غرب آسیا و کل جهان است. لذا از مجامع بین المللی و دولت کشور دوست و برادر (عراق) انتظار داریم اقدامات قانونی را با جدیت پیگیری کرده و از شورای عالی امنیت ملی و همه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران درخواست داریم انتقامی سخت و قاطع از این جنایتکاران تروریست در دستور کار خود قرار دهند.

ضروری است اقدام متقابل و قاطع و در کمال قدرت و اقتدار و با هوشیاری مدبرانه از آمریکای جنایتکار صورت گیرد و امنیت جمهوری اسلامی ایران و همه آحاد مردم، تأمین شود و لذا از همه قوا و نهادهای مرتبط می‌خواهیم با دقت و قدرت این خواسته ملی را به شکلی بازدارنده و قاطع محقق کنند.

دولت جنایتکار آمریکا، ماجراجویی خطرناکی را شروع کرده که هرگونه نرمش در مقابل این دولت تروریستی، زمینه را برای ماجراجویی‌های بعدی آمریکا فراهم می‌کند و لذا ضروری است که در حوزه دیپلماسی نیز اقدامات مجدانه با استفاده از تمام ظرفیت‌ها از طریق مجامع بین‌المللی انجام شود و شکی نیست که این اقدام تروریستی دولت آمریکا، خلاف کلیه قواعد و مقررات بین‌المللی است و مصداق بارز تروریست دولتی است.

آمریکا با این اقدام تمام قوانین ملی و فراملی را زیر پا گذاشت و انتقام در خور حق مسلم ملت رشید ایران اسلامی است و انتظار است که قوه قضائیه در کنار فعالیت‌های دیپلماسی کشور از طریق مجامع بین المللی جهت تنویر افکار عمومی ملت‌ها برای تحقق خواسته به حق ملت سرافراز ایرانی و دیگر آزادگان جهان که انتقام سخت و در خور است، مهیا کنند.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی، از هر گونه اقدامی جهت اجرای این مهم حمایت و پشتیبانی می‌کنیم.

گفتنی است این بیانیه به امضای همه نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسیده است.»

اخبار مرتبط

icon news

مجلس شورای اسلامی تعطیل شد

محمد علی وکیلی عضو هیئت رئیسه مجلس اعلام کرد جلسات علنی هفته آینده مجلس به دلیل جلوگی...

روحانی برای دفاع از خاوازی به مجلس می‌رود

معاون پارلمانی رییس جمهور از حضور رئیس جمهور در جلسه هفته آینده مجلس برای دفاع از برن...

موافقت مجلس با تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها / ادامه سال تحصیلی در تابستان

اسدالله عباسی سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا با...

لاریجانی: ما سکوت می‌کنیم تا کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹ را اصلاح کند

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: ما مطابق قانون، سکوت پیشه می‌کنیم. لای...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news