اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 23 تیر 1399
15 دی 1398 15 دی 1398
19:58 19:58
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران مطرح کرد؛

لزوم صدای واحد در سیاست خارجی ایران

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: شهادت قاسم سلیمانی سبب وحدت و انسجام همه مردم و گروه‌ها در داخل کشور شده و در سیاست خارجی هم باید صدای واحدی از ایران مخابره شود.

در سیاست خارجی باید صدای واحدی از ایران مخابره شود/ قاسم سلیمانی نخ تسبیح آزادی‌ خواهان منطقه است

به گزارش سلام نو، عالیه زمانی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران و کارشناس ارشد حقوق عمومی در گفت‌وگو با ما پیرامون ترور سردار قاسم سلیمانی توسط آمریکا بیان داشت: قاسم سلیمانی با وجود آنکه فرمانده یک سپاه نظامی بود اما یکی از محبوب‌ترین چهر‌ه‌های معاصر در کشور و حتی منطقه بود، علت این محبوبیت را باید در سلوک و رفتار ایشان جستجو کرد چراکه سلیمانی با وجود فرماندهی جبهه‌ی مقاومت در چندین کشور اسلامی در نهایت افتادگی و خشوع بود.

زمامی ادامه داد: یکی از علت‌های جسارت آمریکا و چشمع طمع آنان به خون پاک سرداران نظام را باید در سیاست‌ورزی برخی دولتمردان و خواصی جستجو کرد که به دوستی با آمریکا امیدوارند حال آنکه رفتار آمریکا نشان داد خصلت آنها قابل تغییر نمی‌باشد و نمی‌توانند خوی ذاتی خود را تغییر دهند.

عدم موفقیت دولت و قوه مقننه در توسعه عمق استراتژیک

این فعال حوزه زنان و کارشناس مسائل سیاسی افزود: دولت و قوه مقننه در مسئله توسعه عمق استراتژیک کشور نتوانسته‌اند هم پای سپاه قدس حرکت کنند و عملا دنیا صدای واحدی از ایران نشنیده است و برخی کشورهای معاند را به اختلاف مواضع امیدوار کرد حال آنکه تدبیر دولت باید به امیدآفرینی در داخل و ناامیدی دشمنان منجر می‌شد.

ضررورت تسکیل ید واحده جبهه مقاومت در منطقه

شهادت قاسم سلیمانی در لحظه‌ای رخ داد که بسیاری در خواب بودند شاید این شهادت سبب بیداری افرادی گردد که نسبت به تشکیل ید واحده در داخل و جبهه مقاومت در منطقه مردد بودند چراکه رهبر انقلاب پیشتر هشدار دادند که به هر میزان که ما از مواضع خود کوتاه بیاییم و عقب بنشینیم آنها جلوتر خواهند آمد.

انفعال مجلس در دیپلماسی پارلمانی

این حقوق‌دان ادامه داد: قوه مقننه در دیپلماسی پارلمانی باید پیش از این، پارلمان عراق را به تصویب طرح خروج فوری نظامیان آمریکا از عراق قانع می‌ساخت و با وجود تردد میلیونی ایرانی‌ها به عراق تفاهم‌نامه‌های امنیتی دو کشور را تسهیل می‌بخشید چراکه امنیت عراق بیش از آنکه برای کشورهای که در فاصله چند ده هزار کیلومتری این کشور هستند مهم باشد برای ایران مهم است همچنین قوقه‌مقننه باید پارلمان کشورهای اسلامی را خانه مردم کشورهای اسلامی در رسیدن به وحدت حداکثری علیه تروریسم دولتی رژیم اشغالگر و آمریکا مبدل می‌ساخت اما در دیپلماسی پارلمان در حوزه امنیت منطقه‌ای منفعل بود.

زمانی ادامه داد: مجلس دهم و مجلس آینده باید به فرامرزها بی‌اندیشد و با تحلیل دقیق اتفاقات بین‌اللملی و منطقه‌ای متناسب با سیاست‌های کلی نظام تصمیمات سریع و صحیحی را اتخاذ نماید.

چراکه حوادث ساختگی ماه‌های اخیر در عراق زمینه سازی برای این خشونت بود تا از شدت هزینه‌های خود ناشی از خشم افکار عمومی را کاهش دهند.

قاسم سلیمانی نخ تسبیح آزادی‌ خواهان منطقه

این حقوق‌دان ساروی بیان داشت: شهادت قاسم سلیمانی اولا سبب وحدت و انسجام همه مردم و گروه‌ها در داخل کشور و سپس به عنوان نخ تسبیح همه‌ی آزادی خواهان منطقه خواهد شد چراکه سلیمانی با خون خود آمریکا و خوی تروریستی این کشور را رسوا کرد./ ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

فیلمی تاثیرگذار از دردو دل حاج قاسم سلیمانی با مادرش

فیلمی از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی درباره رابطه‌اش با مادر گرامیشان منتشر شده است. 

زینب سلیمانی تصویری متفاوت از پدرش هنگام افطار منتشر کرد+ عکس

زینب سلیمانی فرزند سپهبد شهید قاسم سلیمانی با انتشار عکسی به گوشه هایی از آداب روزه‌د...

زینب سلیمانی کدام قسمت وصیت‌نامه پدرش را منتشر کرده است؟ + عکس

زینب سلیمانی دختر شهید سپهبد قاسم سلیمانی بخش دیگری از وصیت‌نامه ایشان را در فضای مجا...

عکسی خاص از زینب سلیمانی در مراسم چهلم پدرش

مراسم چهلمین روز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی با حضور خانواده ایشان در مصلی قدس قم بر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news