اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 26 تیر 1399
16 دی 1398 16 دی 1398
19:00 19:00

حزب‌الله عراق: صدور نفت خلیج فارس را قطع می‌کنیم

سخنگوی امنیتی گردان‌های حزب‌الله عراق اعلام کرد درصورت ابقای نیروهای آمریکایی در عراق، پایگاه‌های آمریکایی در عراق را به تلی از خاک تبدیل خواهیم کرد.

حزب الله عراق ترامپ را تهدید کرد

به گزارش سلام نو،  گردان‌های حزب‌الله عراق در واکنش به تهدید رئیس جمهور آمریکا که از تحریم‌های سخت علیه عراق سخن گفت، اعلام کرد که می‌تواند جریان صدور نفت خلیج فارس را قطع کند.

گردان‌های حزب‌الله عراق روز دوشنبه، در پی تهدید دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، تهدید کرد که می‌توان جریان صدور نفت خلیج فارس را مختل کند.

«علی العسکری» سخنگوی امنیتی گردان‌های حزب‌الله عراق تهدید کرد: «اگر ترامپ در خصوص ابقای نیروهای خود در عراق اصرار کند، پایگاه‌های آمریکایی در عراق را به تلی از خاک تبدیل خواهیم کرد».

به گزارش « روسیا الیوم »، حزب‌الله عراق همچنین در واکنش به تهدیدات واشنگتن درباره اعمال تحریم‌ علیه عراق تأکید کرد که اگر ترامپ تحریم‌های آمریکا علیه عراق را اعمال کند، جهت ممانعت از صدور نفت خلیج فارس برای آمریکا اقدام خواهد کرد.

علی العسکری در ادامه افزود: «ما آماده کمک به دولت عراق برای تامین امنیت جهت فعالیت‌ شرکت‌های چینی در عراق هستیم».

به دنبال حمله تجاوزکارانه آمریکا به سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در نزدیکی فرودگاه عراق، نمایندگان پارلمان عراق روز یک شنبه در اقدامی طرح پایان حضور نظامیان خارجی در خاک کشورشان را مورد تصویب قرار دادند.

رئیس جمهور آمریکا شب گذشته در واکنش به مصوبه پارلمان عراق درباره لزوم اخراج نظامیان آمریکایی، بغداد را به اعمال تحریم‌های شدید تهدید کرد که «تاکنون مثل آن را ندیده باشد». ترامپ گفته که «ما نیروهایمان را از عراق بیرون خواهیم کشید اما اول عراق باید هزینه پایگاه هوایی آمریکا را بپردازد».

پایگاه خبری آکسیوس نیز به نقل از دو مقام آمریکایی و یک مقام عراقی گزارش داده که دولت دونالد ترامپ به دنبال متقاعد کردن مقامات عراقی بوده تا جلوی مصوبه پارلمان این کشور در زمینه اخراج نظامیان خارجی را بگیرد اما لابی واشنگتن ناموفق بوده است.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

ترامپ: گلف ورزش من است

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در دفاع از گلف بازی‌هایش در توییتی نوشت: گلف بازی کرد...

حزب‌الله: آمریکا قابل اعتماد نیست

گردان‌های حزب‌الله عراق اعلام کرد آمریکا برای دستیابی به توافقنامه با عراق قابل اعتما...

یونسکو: آمریکا از تهدید حمله به مراکز فرهنگی پرهیز کند

یونسکو در بیانیه‌ای اعلام کرد آمریکا از تهدید حمله به مراکز باستانی و فرهنگی پرهیز کن...

ایران، سرفصل گفتگوی ترامپ و لاوروف

دونالد ترامپ در توئیتی بعد از دیدار با لاوروف نوشت در دیدار با وزیر امور خارجه روسیه ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news