اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 09 بهمن 1398
17 دی 1398 17 دی 1398
12:20 12:20

لاریجانی: همه عاملان و نیروهای نظامی آمریکا تروریست‌ هستند

رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد بعد از انقلاب این اولین طرح سه فوریتی است که به تصویب مجلس رسیده و با صراحت اعلام می‌کنیم همه عاملان و نیروهای نظامی آمریکا جزء تروریست‌ها محسوب می‌شوند.

لاریجانی در صحن

به گزارش سلام نو، رئیس مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر این که اختصاص ۲۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی به سپاه قدس و اختصاص بودجه کافی در سال ۹۹ برای سپاه قدس، جهت فعالیت جدی جریان مقاومت بود، گفت که مجلس با این مصوبه پاسخی به رژیم آمریکا و رفتارهای سفاکانه‌اش داد.

علی لاریجانی در جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس و در جریان اعلام نظر شورای نگهبان درباره ی مصوبه مجلس در طرح اقدام متقابل ایران در برابر آمریکا گفت: مجلس امروز یک مصوبه بسیار مهم داشت که پاسخی به رفتار آمریکا بود که منجر به شهادت عظیم‌الشان حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش شد. لازم بود مجلس به این اقدام عاملان این جنایت پاسخ دهد. آنهایی که خودشان اعلام کردند که این تصمیم را گرفته بودند.

وی افزود: بعد از انقلاب این اولین طرح سه فوریتی است که به تصویب مجلس رسیده است مجلس این اقدام را انجام داد و با صراحت اعلام کرد که همه عاملان و نیروهای نظامی آمریکا جزء تروریست‌ها محسوب می‌شوند. هدف آنها این بود که به مقاومت ضربه بزند. فکر می‌کردند با ترور شهید قاسم سلیمانی به عنوان ستون بزرگ مقاومت می‌توانند به جبهه مقاومت لطمه وارد کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نمایندگان تصویب کردند که فقط برای امسال ۲۰۰ میلیون یورو به سپاه قدس اختصاص پیدا کند. سال آینده یعنی در بودجه ۹۹ هم بودجه کافی برای سپاه قدس در نظر گرفته می‌شود تا جریان مقاومت در منطقه ما فعالیت را به صورت جدی دنبال کند.

وی با قدردانی از فقها و حقوق‌دانان شورای نگهبان برای حضور در مجلس گفت: با توجه به این که این طرح سه فوریتی بود باید نظر شورای نگهبان امروز اعلام می‌شد لذا اعضای شورای نگهبان در این جلسه حضور پیدا کردند. آیت‌الله جنتی هم آمدند منتظریم که نظر رسمی‌شان را اعلام کنند.

به گزارش ایسنا، بعد از آن که کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در مجلس اعلام کرد که شورای نگهبان طرح مجلس برای اقدام متقابل ایران علیه آمریکا را تایید کرده است لاریجانی مجددا در صحبت‌هایی از فقها و حقوق‌دانان شورای نگهبان تشکر و تاکید کرد که این طرح به اتفاق آرا و با  مشارکت‌ همه فراکسیون‌های مجلس به تصویب رسیده است. این نشان داد که موضوع مقاومت مورد توجه جدی ملت است. ما با این مصوبه پاسخی به رژیم آمریکا و رفتارهای سفاکانه‌اش دادیم. آنها بدانند پاسخگویی ما جدی است.

/یسنا

اخبار مرتبط

icon news

سپاه ادعای مطرح شده درباره تامین بودجه این نهاد را رد کرد

سردار شریف اعلام کرد: فردی ادعاهایی درباره « شیوه تامین بودجه سپاه » مطرح کرده که دید...

جواب حماقت حضور سفیر انگلیس در تجمعات را می دهیم

ردار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه گفت: حضور سفیر انگلیس در میان تجمعات تهران، نمای...

ساقط شدن بوئینگ این قدر خسارت بار و پر هزینه بود که همه از آن فرار می‌کنند / دولت شصت ساعت در بایکوت بود

عبدالله ناصری با اشاره به رویکرد سپاه در این مسئله می‌گوید: ما می‌دانیم سپاه خودش را ...

رضایی کوچی: مأموریت اصلی سپاه تأمین امنیت ملت است

محمدرضا رضایی‌کوچی بیان کرد مأموریت اصلی سپاه، تأمین امنیت ملت و دفاع از کیان نظام جم...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news