اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 14 فروردین 1399
17 دی 1398 17 دی 1398
18:34 18:34

عضو مجمع: دولتFATF را پایان یافته تلقی کند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به جنایت دولت آمریکا در ترور سپهبد سلیمانی گفت: بجاست که دولت دیگر برای پیوستن به FATF اصرار نکند.

عضو مجمع تشخیص:دولت دیگر برایFATF اصرار نکند

به گزارش سلام نو، آیت‌الله محسن مجتهد شبستری، با تبریک و تسلیت شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، فرمانده فقید نیروی قدس سپاه را از اوتاد و اولیاء‌الله دانست و گفت: آمریکا با جنایت هولناکی که مرتکب شد، صفحه‌ای دیگر را بر کارنامه ننگین خود افزود. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، ابراز احساسات گسترده و کم‌نظیر مردم ایران به حاج قاسم سلیمانی را مورد اشاره قرار داد و گفت: حرکت فراموش نشدنی ملت ایران، نشان داد که آن‌ها به تفکر سردار سلیمانی وفادار هستند. مجتهد شبستری ادامه داد: آمریکا باید بفهمد که این ملت چگونه ملت مقاومت است و طرفدار تفکر قاسم سلیمانی‌ها است. وی با اشاره به ادامه بررسی لوایح مرتبط با FATF در کمیسیون‌های مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بنده به‌عنوان یک عضو مجمع، صددرصد مخالف با اصل لوایح هستم و پیوستن ما به FATF هیچ مفهوم و معنایی ندارد و ضررهای آن از نفع‌های احتمالی، خیلی بیشتر است.
عضو عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به شهادت سردار سلیمانی گفت: جریان اخیر هم هویت آمریکا را بیش از گذشته معلوم کرد.
مجتهد شبستری با بیان اینکه اکثریت اعضای مجمع، موافق رد لوایح مرتبط با FATF هستند، گفت: جمعی هم وجود دارند که موافق پیوستن به FATF هستند. برخی نیز می‌گویند لزومی ندارد به این زودی، پیوستن به FATF را رد یا تأیید کنیم، بلکه ببینیم آیا تحریم‌ها را رفع می‌کنند یا خیر.
وی افزود: امیدواریم اعضای مجمع، هفته‌های آینده به تصمیم نهایی درباره لوایح مرتبط با FATF برسند. عضو عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره سرنوشت پیوستن به FATF پس از ترور سپهبد سلیمانی توسط آمریکا و حمایت غربی‌ها از این جنایت هولناک، گفت: به‌جاست که دولت، دیگر برای پیوستن به FATF اصرار نکند و با همکاری با مجمع تشخیص مصلحت نظام، از موضع قبلی خود، عقب‌نشینی کند./ بهار

اخبار مرتبط

icon news

بیانیه دولت ایران درخصوص قرار دادن ایران در لیست سیاه FATF

دولت جمهوری اسلامی ایران اقدام به انتشار بیانیه‌ای درخصوص تصمیم کارگروه اقدام مالی (F...

بعد از ورود ایران به لیست سیاه FATF؛ مخالفان لوایح پولشویی چه برنامه‌ای دارند؟

حالا باید دید مجلس انقلابی و اصولگرایی که چهره‌های شاخص احتمالی آن در کنار اکثر اعضای...

واکنش همتی به ورود ایران به لیست سیاه FATF

رییس‌ کل بانک مرکزی در واکنش به قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF گفت: چنین وقایعی، ...

تکلیف FATF امروز روشن می‌شود/ایران در آستانه ورود به لیست سیاه

به گفته روزنامه وال استریت ژورنال کارگروه ویژه اقدام مالی امروز ایران را در لیست سیاه...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news