اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 01 بهمن 1398
17 دی 1398 17 دی 1398
18:34 18:34

عضو مجمع: دولتFATF را پایان یافته تلقی کند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به جنایت دولت آمریکا در ترور سپهبد سلیمانی گفت: بجاست که دولت دیگر برای پیوستن به FATF اصرار نکند.

عضو مجمع تشخیص:دولت دیگر برایFATF اصرار نکند

به گزارش سلام نو، آیت‌الله محسن مجتهد شبستری، با تبریک و تسلیت شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، فرمانده فقید نیروی قدس سپاه را از اوتاد و اولیاء‌الله دانست و گفت: آمریکا با جنایت هولناکی که مرتکب شد، صفحه‌ای دیگر را بر کارنامه ننگین خود افزود. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، ابراز احساسات گسترده و کم‌نظیر مردم ایران به حاج قاسم سلیمانی را مورد اشاره قرار داد و گفت: حرکت فراموش نشدنی ملت ایران، نشان داد که آن‌ها به تفکر سردار سلیمانی وفادار هستند. مجتهد شبستری ادامه داد: آمریکا باید بفهمد که این ملت چگونه ملت مقاومت است و طرفدار تفکر قاسم سلیمانی‌ها است. وی با اشاره به ادامه بررسی لوایح مرتبط با FATF در کمیسیون‌های مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بنده به‌عنوان یک عضو مجمع، صددرصد مخالف با اصل لوایح هستم و پیوستن ما به FATF هیچ مفهوم و معنایی ندارد و ضررهای آن از نفع‌های احتمالی، خیلی بیشتر است.
عضو عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به شهادت سردار سلیمانی گفت: جریان اخیر هم هویت آمریکا را بیش از گذشته معلوم کرد.
مجتهد شبستری با بیان اینکه اکثریت اعضای مجمع، موافق رد لوایح مرتبط با FATF هستند، گفت: جمعی هم وجود دارند که موافق پیوستن به FATF هستند. برخی نیز می‌گویند لزومی ندارد به این زودی، پیوستن به FATF را رد یا تأیید کنیم، بلکه ببینیم آیا تحریم‌ها را رفع می‌کنند یا خیر.
وی افزود: امیدواریم اعضای مجمع، هفته‌های آینده به تصمیم نهایی درباره لوایح مرتبط با FATF برسند. عضو عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره سرنوشت پیوستن به FATF پس از ترور سپهبد سلیمانی توسط آمریکا و حمایت غربی‌ها از این جنایت هولناک، گفت: به‌جاست که دولت، دیگر برای پیوستن به FATF اصرار نکند و با همکاری با مجمع تشخیص مصلحت نظام، از موضع قبلی خود، عقب‌نشینی کند./ بهار

اخبار مرتبط

icon news

محسن رضایی: استخاره نمیکنیم، قرارداد ننگین هم نمی پذیریم

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد که مجمع زیر بار هیچ قرارداد ننگینی نمی‌ رود و در...

اظهارات رئیس مجمع تحریف شده است

روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرد: مطالب منتشرشده به نقل از آیت‌الله آملی ل...

مجمع تشخیص؛ بخشی از راه حل یا بخشی از مشکل؟

حالا اما مجمع تشخیص مصلحت، این نهاد مهم حل اختلاف در ساختار سیاسی کشور، پس از این که ...

دبیر مجمع: دولت درباره FATF پاسخ قانع‌کننده ای ندارد

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: قبلا یازده سوال در مورد FATF مطرح بود که دولت آنها را...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news