اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 29 بهمن 1398
17 دی 1398 17 دی 1398
18:58 18:58

رحمانی فضلی: آمریکا رهبر تروریسم منطقه است

وزیر کشور گفت: آمریکا با ترور سردار سلیمانی نشان داد که بزرگترین حامی تروریسم و حتی رهبر تروریسم منطقه است.

وزیر کشور: آمریکا بزرگترین حامی تروریسم منطقه است

به گزارش سلام نو به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، «عبدالرضا رحمانی فضلی» در گفت و گوی تلفنی با سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه ضمن قدردانی از همدردی و حمایت دولت و ملت ترکیه با دولت و ملت ایران افزود: شهید قاسم سلیمانی، فرمانده مقابله و مبارزه با تروریسم بود و خدماتی که ایشان به مردم منطقه در مبارزه با تروریسم کرد؛ مورد تصدیق دولت‌ها و مردم منطقه است.
وی با اشاره به اینکه تنها تروریست‌ها و حامیانشان از شهید سپهبد سلیمانی کینه داشتند و کینه خود را با ترور ایشان عملیاتی کردند، اظهار کرد: آمریکا با این اقدام نشان داد که بزرگترین حامی تروریسم و حتی رهبر تروریسم منطقه است.
رحمانی فضلی با بیان اینکه باید ببینیم چه کسانی از شهادت سردار خوشحال و چه کسانی ناراحت شدند، گفت: ملت‌های منطقه و دولت هایی که تحت تاثیر اقدامات تروریست‌ها بودند، از این واقعه سخت غمگین هستند اما تروریست‌ها، آمریکا و رژیم صهیونیستی از این موضوع خوشحال شدند و این امر نشان می‌دهد که آنها حامیان اصلی تروریست‌ها هستند.
وزیر کشور با تاکید بر اینکه ملت ایران و مردم مسلمان منطقه یکپارچه ترور شهید سلیمانی را محکوم کردند و تقاضای انتقام و برخورد با مسببین آن را دارند، افزود: تمام مردم ایران در چند روز گذشته این مطالبه و درخواست را از دولت و حکومت خود داشتند و این حق قانونی و طبیعی مردم و دولت ایران است که در مکان و زمان مناسب انتقام درخور با این حادثه را بگیرد.
رحمانی فضلی تاکید کرد: آمریکا سال‌هاست که در منطقه ما مداخله می‌کند و در حوزه های مختلف ورود می‌کند که این امر نه مورد قبول مردم منطقه و نه منطبق با قوانین بین المللی است.
وزیر کشور با  بیان این که ایران همواره تابع قوانین بوده و هیچ وقت در امور کشورهای دیگر دخالت نکرده است، اظهار کرد: همکاری ایران با سایر کشورهای منطقه در چارچوب همکاری های دو یا چند جانبه بوده و همواره با توافق صورت گرفته است.
وی با اشاره به اینکه امنیت کشورهای منطقه و همکاری ایران با آنها برای برقراری امنیت و مقابله با تروریسم امر مهمی است، تصریح کرد: ایران با کشورهای همسایه همکاری خوبی در مبارزه و مقابله با تروریسم داشته است و همچنان در مبارزه با تروریسم فعال خواهیم بود.
رحمانی فضلی اظهار کرد: توقع داریم همه کشورهای منطقه و دولت‌های مستقل نسبت به این اقدام موضع گیری کنند و البته دولت‌های دوست همچون ترکیه و رییس جمهوری این کشور این موضوع را محکوم کردند.
وزیر کشور تاکید کرد: توقع داریم نهادهای بین‌المللی چون سازمان ملل و شورای امنیت نیز این اقدام را به شدت محکوم کنند.

رحمانی فضلی خاطر نشان کرد: همچنان ثبات و صلح در منطقه برای ما مهم است و حضور آمریکا در منطقه موجب بی‌ثباتی و عدم امنیت است و همچنین مبارزه با تروریسم در منطقه را اولویت خود می‌دانیم.

تاکید بر ادامه مبارزه با تروریسم در منطقه

سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه نیز در این گفت و گوی تلفنی ضمن محکوم کردن ترور سردار سلیمانی، از طرف دولت و ملت خود این ضایعه بزرگ را به مردم و دولت ایران تسلیت گفت.
وی با اشاره به اینکه ترکیه همواره برابر مداخلات خارجی در منطقه ایستاده است، اظهار کرد: ترکیه برابر این اقدام نیز موضع گرفته و به شدت آن را محکوم کرده است.
وزیر کشور ترکیه با اشاره به این که از تاثر بسیار زیاد و خشم مردم ایران نسبت به این موضوع آگاه است، تصریح کرد: مواضع دولت های منطقه در چنین مواردی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است
سویلو  همچنین با تاکید بر اینکه صلح و ثبات در منطقه بسیار اهمیت دارد، خاطرنشان کرد: افراد و گروه‌هایی در تلاش هستند صلح و ثبات منطقه را بر هم بزنند که باید برابر چنین افرادی با طمانینه عمل کنیم تا بهانه‌ای به دست آنها داده نشود./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

توجیه دروغ ترامپ درباره ترور سردار سلیمانی

رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا به افزایش تنش ها میان ایران و کشورش به سب...

ظریف: بازگشت ایران به برجام به اقدامات اروپا بستگی دارد / ایران نمی‌تواند جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی را رمزگشایی کند

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران که مصاحبه‌ای با ان‌بی‌سی نیوز داشت گفت:آمریکا با ...

آمریکا باز هم ایران را مسئول حمله به تاسیسات نفتی آرامکو دانست

هیئت آمریکا در سازمان ملل بار دیگر گفت که واشنگتن اطمینان دارد ایران مسئول حمله به تا...

وزیر کشور تاریخ احتمالی دور دوم انتخابات مجلس را اعلام کرد

رحمانی فضلی وزیر کشور با اظهار اینکه در صورتی که انتخابات به دور دوم کشیده شود دو تار...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news