اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 11 فروردین 1399
19 دی 1398 19 دی 1398
09:10 09:10

چه کسی به آمریكا خبر داد ایران قصد حمله موشکی دارد؟

یک مقام ارشد دولت آمریکا اعلام کرد از قبل به آمریکا اطلاع داده شده بود سپاه پاسداران ایران قصد حمله موشکی به پایگاه‌های نظامی در عراق را دارد.

آمریكا: از قبل مطلع شدیم ایران قصد حمله دارد

به گزارش سلام نو، این یک مقام ارشد دولتی گفت: «ما می‌دانستیم و عراقی‌ها هم از چندین ساعت قبل به ما خبر داده بودند که ایران قصد حمله دارد.» واشنگتن‌پست هم‌چنین به‌نقل ازمقام‌های نظامی آمریکا نوشت پیش از حمله سپاه پاسداران، نیروهای مستقر در پایگاه مجهز به وسایل حفاظتی شدند و به آن‌ها دستور دا‌ده شد تا به پناهگاه‌ها بروند.

در همین حال، ژنرال میلی رییس ستاد ارتش آمریکا و مارک اسپر وزیر دفاع ایالات متحده، اطلاعات جدیدی درباره‌ی حمله‌ی شب گذشته در اختیار خبرنگاران قرار دادند. آن‌ها گفته‌اند که قصد ایران کشتن سربازان آمریکایی و آسیب رساندن به ساختمان‌ها، وسایل نقلیه، هواپیماها و تجهیزات بوده و نیت آسیب نرساندن نداشتند؛ و هشدار اولیه و اقدامات دفاعی و اطلاعاتی باعث نجات جان سربازان شده است. ژنرال میلی گفت: ایران ۱۶ موشک شلیک کرده، که ۱۲ تای آن‌ها به چادرها، راه‌های ارتباطی داخلی، پارکینگ و هلی‌کوپتر اصابت کرده‌است. از این ۱۲ موشک که از سه نقطه‌ی متفاوت در داخل خاک ایران پرتاب شده، یازده تا به پایگاه الأسد اصابت کرده و یکی از آن‌ها به پایگاهی در اربیل برخورد کرده‌است.

کنگره‌ی آمریکا «کاهش اختیارات جنگی ترامپ» را به رأی می‌گذارد
نانسی پلوسی، رییس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا گفت که این مجلس امروز پنج‌شنبه درمورد قطعنامه‌ای مبنی بر «محدود کردن اقدامات نظامی دونالد ترامپ در رابطه با ایران» رأی‌گیری خواهد کرد. دموکرات‌های کنگره می‌گویند به دنبال‌ مصوبه‌ای هستند که هرگونه اقدام نظامی ترامپ در رابطه با ایران را متوقف می‌کند مگر با اجازه‌ی کنگره.
/بهارنیوز

اخبار مرتبط

icon news

اظهارات خصمانه مورگان اورتاگوس درباره ایران

مورگان اورتاگوس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ادعاهای بی‌اساسی علیه ایران مطرح کرده است.

ایرانی‌ها را به عراق و کویت راه نمی‌دهند!/ بلاتکلیفی تورهای نوروزی

احمدی عضو کمیته گردشگری دفتر تشخیص مصلحت توضیحاتی درباره شیوع کرونا در ایران و جلوگیر...

معافیت‌ عراق برای واردات انرژی از ایران تمدید شد

وزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد برای 45 روز دیگر معافیت از تحریم‌های...

آمریکا عراق را از تحریم‌های ایران معاف می‌کند

 آسوشیتدپرس خبر داد وزارت امورخارجه آمریکا آمادگی دارد تمدید معافیت بغداد از تحریم‌ها...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news