اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 07 بهمن 1398
19 دی 1398 19 دی 1398
13:05 13:05

چرا ترامپ در برابر ایران عقب‌نشینی کرد؟

از نظر رئیس مجلس سنای روسیه چون سیاست تنش آفرینی نظامی با ایران به مرگ سیاسی ترامپ منجر می‌شد آمریکایی‌ها از مواضع جنگی عقب نشینی کردند.

روایت سناتور روس از دلایل عقب‌نشینی ترامپ در برابر ایران

به گزارش سلام نو، آلکسی پوشکوف روز پنجشنبه با بیان این مطلب افزود: هیچ جمهوری خواهی ازجمله کرکس ها (جناح جنگ طلب) از ترامپ درخواست پاسخ نظامی به حمله ایران به پایگاه های آمریکا در عراق نکرده بود.

مقام پارلمانی روس تصریح کرد: ترامپ با عقب نشینی از تهدیدهای خود عاقلانه رفتار کرد. اما ماندن آمریکا در عراق دشوارتر از هر زمانی شده است.

دونالد ترامپ روز چهارشنبه در نخستین نطق رسانه‌ای خود پس از "سیلی" جمهوری اسلامی ایران در پی اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس ایران و ابومهدی المهندس معاون بسیج مردمی عراق، بر اجازه ندادن به ایران برای کسب سلاح‌های هسته‌ای تاکید کرد.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: تا زمانی که من رئیس جمهوری آمریکا باشم، ایران هرگز اجازه نخواهد داشت به سلاح اتمی دست یابد.

ترامپ ادامه داد: آمریکایی‌ها که باید شاکر و شاد باشند که در حمله هوایی آنچه که حکومت ایران خواند، هیچ سرباز آمریکایی آسیب ندیده و آسیب اندکی به پایگاه نظامی ما وارد شده است. نیروهای بزرگ ما برای همه چیز آماده‌اند اما به نظر می‌رسد ایران در حال کاهش اقدامات خود است. این اقدام خوبی برای همه طرف‌های درگیر و جهان است.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه در انتقام از ترور سردار سلیمانی در عملیاتی موفق به نام «عملیات شهید سلیمانی» ده‌ها فروند موشک زمین به زمین به پایگاه هوایی اشغالی ارتش تروریستی و متجاوز آمریکا موسوم به «عین‌الاسد» واقع در استان الانبار عراق شلیک کرد.

سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه ۸ نفر دیگر بامداد جمعه ۱۳ دی در مسیر فرودگاه بغداد به دستور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) ترور شدند و به شهادت رسیدند.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

تلاش واشنگتن برای گفت‌وگوی دوجانبه با تهران خوش‌خیالی است

محمدجواد ظریف در توییتی نوشت تلاش واشنگتن برای گفت‌وگوی دوجانبه با تهران خوش‌خیالی اس...

دروغ عجیب ترامپ درباره ظریف!

اظهارات خلاف واقع ترامپ درباره وزیر امور خارجه کشورمان مبنی بر خواسته ایران برای مذاک...

ترامپ:ایران می‌خواهد تحریم‌ها برداشته شود. نه، مرسی!

وزیر خارجه کشورمان در توئیتی نوشت به دونالد ترامپ توصیه می‌شود تصمیم‌هایش را براساس و...

امیرعبدالهیان: ‎ترامپ مثل خلیفه داعش ‎است

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل ترامپ را ابوبکر البغدادی داعش خواند.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news