اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 14 تیر 1399
22 دی 1398 22 دی 1398
19:06 19:06

بررسی سقوط بوئینگ در کمیسیون امنیت ملی مجلس

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از بررسی سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین با حضور رییس سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد.

کمیسیون امنیت ملی مجلس سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی را بررسی کرد

به گزارش سلام نو به نقل از خانه ملت، سیدحسین نقوی حسینی در توضیح نشست روز یکشنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، اظهار داشت: نمایندگان در این جلسه حرکت غیردیپلماتیک سفیر انگلیس که اقدام او مداخله در امور داخلی کشور و رفتار غیرمسئولانه بود را تقبیح کرده و محکوم کردند.

وی با بیان اینکه وزیر امور خارجه به کمیسیون دعوت می‌شود تا در این خصوص توضیح دهد،اظهارداشت: هفته آینده روز یکشنبه (۲۹ دی ماه) کمیسیون در جلسه ویژه‌ایمسئله سقوط هواپیما بوئینگ را بررسی و ارزیابی می‌کند و به این منظور از مسئولان تمامی دستگاه‌های مرتبط دعوت خواهد کرد.

نقوی حسینی با بیان اینکه رییس سازمان هواپیمایی کشوری در نشست امروز کمیسیون حضور داشت، بیان کرد: آقای عابدزاده این حادثه هواپیمایی را دردناک و تاسفبار دانست و اشاره کرد که در این چند روز حجم کار سنگین بوده و همه امور باید مدیریت می‌شد.

وی یادآور شد: به دنبال استفاده از فرصت تحریم و در حال اجرای برنامه‌های خودکفایی هستیم تا با خودکفایی در تولید قطعات موردنیاز درآینده موجب سربلندی شویم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم از بررسی سه طرح جدید در کمیسیون خبر داد و تصریح کرد: طرح معافیت یکی از فرزندان ذکور خانواده‌هایی که اهدای عضو در اثر مرگ مغزی دارند، طرح الزام نیروهای نظامی به افشای اطلاعات نظامی و امنیتی آمریکا در منطقه غرب آسیا در چارچوب منافع ملی و همچنین طرح تنبیه و مجازات کشورهای همکار آمریکا در اعمال تحریم علیه ایران در جلسه مطرح و پیرامون آنها بحث و بررسی صورت گرفت.

نقوی حسینی خاطرنشان کرد: رأی گیری این سه طرح به جلسه بعدی کمیسیون موکول شد./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

«سیروس عسگری» به کشور بر می گردد

 کمیسیون امنیت ملی مجلس از بازگشت دانشمند ایرانی که در آمریکا زندانی است خبر داد.

کمیسیون امنیت ملی مجلس جلسه کرونایی برگزار می‌کند

نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعلام کرد: این کمیسیون برای بر...

انتشار دومین گزارش مقدماتی ار سقوط بوئینگ اوکراینی +جزئیات

سازمان هواپیمایی کشوری دومین گزارش مقدماتی درباره بررسی سانحه سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳...

پیام روحانی به زلنسکی درباره سانحه بوئینگ اوکراینی

فرستاده ویژه رییس جمهور با رئیس جمهور اوکراین ملاقات و پیام حجت‌الاسلام و المسلمین حس...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news