اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 07 اسفند 1398
24 دی 1398 24 دی 1398
08:50 08:50

هاشمی: تضعیف رهبری برخلاف مصالح ملی است

محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران گفت: تضعیف رهبری به عنوان محور اداره کشور، برخلاف مصالح ملی است و  رادیکالیسم و تندروی هیچ گاه به نتیجه مثبتی نرسیده است.

محسن هاشمی: تندروی هیچگاه به نتیجه مثبت نرسیده است/ تضعیف رهبری از تضعیف همه شخصیت ها زیانبارتر است

به گزارش سلام نو، محسن هاشمی در آستانه برگزاری مراسم سومین سالگرد رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، به ایرناپلاس گفت: در شرایطی که ایران در معرض چالش‌ها و بحران‌های هم‌زاد و هم‌افزا قرار دارد، تضعیف رهبری به عنوان محور اداره کشور، برخلاف مصالح ملی است و سیره آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نیز چه در دوران امام خمینی(ره) و چه در دوران رهبری آیت‌الله خامنه‌ای، همواره بر حمایت و تقویت رهبری بوده است.

رئیس شورای شهر تهران تصریح کرد: اگر قرار است مشکلات کنونی کشور، به طریقه درست و عاقلانه حل شود، باید توانمندی و وجاهت ارکان قانونی کشور را حفظ کنیم و با همان استدلالی که تضعیف رئیس جمهور یا مجلس به زیان ایران است، تضعیف رهبری برای ایران زیان‌بارتر خواهد بود.

وی ادامه داد: رادیکالیسم و تندروی هیچ گاه به نتیجه مثبتی نرسیده و برای بهبود شرایط، تنها مسیر پیش روی ما میانه‌روی است و افراطی‌گری در هر دو مسیر، موجب بدتر شدن شرایط کشور می‌شود.

محسن هاشمی در خاتمه گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، همواره بر حفظ عقلانیت و خویشتن داری در هر شرایطی تاکید می‌کرد و ما بحران‌های سخت کشور در دهه نخست انقلاب را بر همین اساس توانستیم پشت سر بگذاریم و امروز نیز نباید عقلانیت را فدای هیجانات و احساسات کنیم، هم معترضان و هم مدافعان باید در شرایطی منطقی و عقلانی گفتگو کنند و از رفتار خشونت‌آمیز یا تحریک‌کننده بپرهیزند. قطعا در فضایی منطقی، نظام راهکارهایی برای عبور از شرایط فعلی خواهد داشت.

/فارس

اخبار مرتبط

icon news

توضیحات عضو شورای شهر درباره تست کرونایش

 الهام فخاری، عضو شورای شهر تهران در صفحه توئیتر خود نوشت: جواب هر 3 تست کرونای من من...

غیبت یک عضو شورا در جلسه امروز/ او کرونا دارد؟

محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران گفت: جای خانم فخاری در شورای شهر خالی است و هنوز جوا...

سوغاتی شوم طلبه های چینی برای ایران

شهربانو امانی، عضو شورای شهر تهران در دویست و یکمین جلسه شورای شهر تهران گفت: خواسته ...

غربالگری در دروازه‌های اصلی شهر تهران

 ناهید خداکرمی، رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران گفت: حداقل شهرداری می‌تواند در راستا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news