اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 07 اسفند 1398
24 دی 1398 24 دی 1398
15:00 15:00

فرد همراه با سفیر انگلیس در تجمعات چه کسی بود؟

حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر در مجلس گفت: سفیر انگلیس باید فورا از ایران اخراج و همچنین فردی که در تجمعات همراه  وی بود شناسایی شود.

وزارت اطلاعات فرد همراه با سفیر انگلیس در تجمعات را شناسایی کند

به گزارش سلام نو، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (سه شنبه ۲۴ دی ماه) مجلس شورای اسلامی، در اخطاری با استناد به اصل ۵۲ قانون اساسی گفت: اقدام اخیر سفیر انگلستان و حضور در تجمع تهران که به دنبال اجرای سیاست‌های ساکنان دولت در لندن انجام می‌شود، اقدام نفی استقلال کشور محسوب می‌شود. سفیر انگلستان در حالی سعی دارد حضورش را در تجمعات انکار کند که فیلم و شواهد کافی وجود دارد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه از روز گذشته تاکنون بیش از ۲۰ نماینده خواهان اخراج سفیر انگلستان شده‌اند، اما هیچ اقدامی از سوی وزارت امور خارجه صورت نگرفته است، گفت: فردی که همراه سفیر انگلستان در این تجمعات حضور داشته و اکنون فرار کرده، چه کسی بوده است؟ مسئولان امنیتی و وزارت اطلاعات باید این موضوع را به صورت جدی پیگیری کنند. از وزارت اطلاعات انتظار داریم عناصر ضدامنیتی خارجی را شناسایی کند.

وی با اشاره به از بین رفتن ۹ میلیون نفر از جمعیت ایران با ایجاد قحطی مصنوعی توسط انگلیس تصریح کرد: وزارت امور خارجه باید غرامت این افراد را از طریق جوامع بین المللی پیگیری کند.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس با اشاره به ضرورت اقدام در مقابل زیاده خواهی ها و دخالت های بیجای انگلیس گفت: باید در مقابل موضع طلبکارانه انگلیس ایستادگی کنیم و از استقلال و عزت مردم دفاع کنیم.

/ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

موافقت مجلس با تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها / ادامه سال تحصیلی در تابستان

اسدالله عباسی سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا با...

لاریجانی: ما سکوت می‌کنیم تا کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹ را اصلاح کند

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: ما مطابق قانون، سکوت پیشه می‌کنیم. لای...

آغاز جلسه غیرعلنی مجلس در خصوص بودجه99

جلسه غیرعلنی امروز مجلس در خصوص بودجه سال 99 آغاز شد.

مجلس با فریادهای کریمی قدوسی متشنج شد / میز و صندلی نماینده قم را ضدعفونی کردند!

جلسه علنی امروز مجلس با حواشی متعددی ازجمله رد کلیات بودجه همراه شد. 

دیدگاه خود را بنویسید

icon news