اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 21 فروردین 1399
25 دی 1398 25 دی 1398
13:53 13:53

آلوده ترین شهر ایران مشخص شد

ایرج حشمتی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: اصفهان در ۱۰ ماه گذشته هیچ روز پاکی نداشته است و آلوده‌ترین کلانشهر کشور است.

آلوده‌ترین شهر کشور کجاست؟

به گزارش سلام نو، اصفهان آلوده‌ترین کلانشهر کشور است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان، اصفهان را آلوده ترین کلانشهر در بین هشت کلانشهر کشور دانست و گفت: در ۱۰ ماه گذشته هیچ روز پاکی برای این شهر ثبت نشده است.

ایرج حشمتی در نشست شورای اداری استان اصفهان افزود: حال محیط‌ زیست استان مطلوب نیست و در کنار تمامی موفقیت‌های این استان در زمینه صنعت و معدن، در حوزه محیط‌زیست ضعف داریم.

وی گفت: آبان امسال رئیس جمهور سیاستی کلی برای محیط‌زیست معین کرد که الزامی است تا پایان دولت عملی شود؛ مهار ریزگردها، کنترل آلودگی هوا، حق آبه تالاب‌ها و مدیریت پسماند که متأسفانه استان اصفهان در این موارد با مشکلاتی روبرو است.

مدیر کل حفاظت محیط‌زیست استان اصفهان تأکید کرد: در استان اصفهان بیش از ۱۰ هزار واحد صنعتی، ۶۰۵ معدن و دو هزار واحد سنگ‌بری همچنین یک میلیون خودرو و ۵۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت فعال است، بنابراین اگر در کنار فعالیت‌های اقتصادی مراقب محیط‌زیست نباشیم مشکلات زیادی ایجاد خواهد شد.

ایرج حشمتی گفت: قانون هوای پاک که مرداد ۱۳۹۶ به تصویب رسید هنوز مغفول مانده است و به‌جز فعالیت در بخش سوخت در دیگر بخش‌ها نتوانسته ایم به امکانات دست‌ یابیم و خودروهای استاندارد تولید کنیم.

وی بخشی از مشکلات اداره حفاظت محیط‌زیست را منطقه‌ای بیان  و تاکید کرد که از مجموعه فعالیت‌های اقتصادی، سهم محیط‌زیست پرداخت شود و صنایع هم با توجه به قانون یک در هزار از فروش خود، مشکلات محیط‌زیستی را رفع کنند همچنین بخشی از عوارض آلایندگی‌ها هم الزامی است  صرف رفع مشکلات محیط‌زیستی شود.

/صدا و سیما

اخبار مرتبط

icon news

روش دفن اجساد کرونایی در تهران تغییر کرد

در جهت اجرای حداکثری فتوای مقام‌ معظم رهبری متوفیان مبتلا به بیماری کرونا در تهران با...

تهران پاک است

 در دوم فروردین ماه سال ۹۹ هوای پایتخت با شاخص ۴۴ در شرایط پاک قرار گرفت

جاذبه های گردشگری اصفهان

اصفهان شهر پرآوازه ایران مرکز استان اصفهان که در مرکز ایران واقع شده است و دارای آب و...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news