اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 13 فروردین 1399
25 دی 1398 25 دی 1398
13:23 13:23

ایجاد دستیار صوتی هوشمند خودرو با هوش مصنوعی

در نمایشگاه CES 2020  اولین دستیار هوش مصنوعی مخصوص خودرو توسط شرکت ال جی رونمایی شد.

دستیار صوتی خودروی الجی

شرکت ال‌جی با همکاری با یک شرکت توسعه هوش مصنوعی موسوم به "Cerence" قصد دارد دستیار صوتی هوشمند مخصوص خودرو ایجاد کند.

به گزارش سلام نو و به نقل از انگجت، نمایشگاه CES 2020 شاهد رونمایی از اولین دستیار هوش مصنوعی مخصوص خودروی شرکت هوندا بود که با همکاری آئودی و هوآوی با تمرکز بر فناوری خودروهای متصل ساخته شده بود.

اکنون شرکت ال‌جی نقش خود را در دنیای خودرو گسترش می‌دهد و با یک شرکت توسعه نرم افزار و هوش مصنوعی خودرو به نام "Cerence" برای ایجاد یک بستر خودروی متصل همکاری می‌کند.

شرکت "Cerence" به تازگی یک سیستم دستیار صوتی موسوم به "Cerence ARK" برای استفاده در خودرو ایجاد کرده است. ال‌جی نیز این دستیار صوتی را به عنوان بخشی از نرم افزار "webOS Auto" خود در سیستم‌های سرگرمی خود ادغام خواهد کرد.

برنامه "webOS Auto" ال‌جی نرم افزاری مبتنی بر لینوکس است و دارای ویژگی‌های بستر خودروهای متصل مانند توانایی جمع آوری داده‌های وسیله نقلیه و سابقه پیمایش و بارگذاری آن در فضای ابری است که با افزودن فناوری دستیار صوتی، کاربران قادر خواهند بود عملکرد صوتی، ناوبری و رسانه‌ای را با صدای خود مشابه با برنامه "Apple CarPlay" یا "Google Android Auto" کنترل کنند.

مشارکت ال‌جی و "Cerence" با هدف ایجاد یک سیستم نرم افزاری از پیش بسته بندی شده(pre-packaged) انجام می‌شود تا در دسترس سایر تولید کنندگان قرار گیرد، بنابراین خودروسازان می‌توانند این دستیار صوتی را در خودروهای خود بگنجانند.

طبق گزارش "ZDNet" این همکاری در سانتا کلارای کالیفرنیا به سرانجام خواهد رسید و عملیات اجرایی آن در سه ماهه اول سال 2020 آغاز خواهد شد.

دستیار مجازی هوشمند یا دستیار شخصی هوشمند یک عامل نرم‌افزاری است که خدمات و سرویس‌ها را بر اساس دستورها یا سوالات برای فرد ارائه می‌دهد. گاهی اوقات از واژه "بات مکالمه"(chatbot) برای دستیار مجازی استفاده می‌شود. بعضی از دستیارهای مجازی، توانایی تفسیر گفتار انسانی و پاسخ دادن از طریق صداهای ترکیبی را دارند. کاربران می‌توانند از آن سوال بپرسند، دستگاه‌های خودکار را کنترل کنند، رسانه‌ها را از طریق صدا پخش کنند و کارهای ابتدایی مثل ایمیل، لیست کارها و تقویم را با دستورهای کلامی مدیریت کنند.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

تبدیل تفکرات انسان به جملات با استفاده از هوش مصنوعی

محققان بر اساس آخرین تحقیقاتشان به توانایی تبدیل افکار انسان به جملات با استفاده از ه...

تشخیص بیش از ۵۰ نوع سرطان با استفاده از هوش مصنوعی

محققان موفق به طراحی یک آزمایش خوش توسط هوش مصنوعی شدند که بیش از ۵۰ نوع سرطان را تشخ...

چراغ خودروی شما چرا روشن می‌شود؟

حتما شما هم با مسئله روشن شدن چراغ خودرو مواجه شدید، این اتفاق  به طور کلی به سبب برو...

استفاده از هوش مصنوعی جهت کشف بمب های عمل نکرده آمریکا در ویتنام

محققان با ابداع یک ابزار جدید مبتنی بر هوش مصنوعی موفق به کشف بمب های عمل نکرده آمریک...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news