اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 15 تیر 1399
25 دی 1398 25 دی 1398
13:30 13:30

حضور سردار سلامی در مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی بیان کرد امکانات و ظرفیت‌های سپاه برای کمک به سیل‌زدگان مناطق سیستان و بلوچستان  بسیج شده است.

سردار سلامی: تمام امکانات سپاه به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان می‌آید

به گزارش سلام نو، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از گسیل امکانات و ظرفیت‌های سپاه برای کمک به سیل‌زدگان مناطق سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: بیمارستان صحرایی پیشرفته امروز راه‌اندازی می‌شود.

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی که به منظور مدیریت روند امدادرسانی به سیل زدگان و تسریع در گسیل امکانات سپاه برای یاری رساندن به آنان، به استان سیستان و بلوچستان سفر کرده است، امروز چهارشنبه وارد چابهار شد و در جمع خبرنگاران ابعاد سیل را وسیع را اعلام کرد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: با حضور میدانی و استقرار قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه و فعالیت سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان از همان ساعت ابتدایی وقوع سیل تمام برادران ما با تمام توان وارد عمل شدند.

سلامی افزود: ۵ گروه سپاه با ۵۰دستگاه مهندسی در حال بازگشایی مسیرها و راه‌ها هستند، ۳ فروند بالگرد نیروی زمینی سپاه در حال امداد رسانی هستند و گروه‌های متعدد جهادی و بسیج  هم وارد عمل شده‌اند.

وی درخصوص افزایش امکانات امداد رسانی سپاه نیز گفت: نیروی دریایی سپاه هم در حال انتقال امکانات خود به مناطق سیل‌زده است. البته این اقدامات از دقایق اولیه وقوع سیل از همان ساعات اولیه وقوع سیل نیروی دریایی نیز با امکانات خوبی وارد عمل شده بود.

فرمانده کل سپاه در ادامه تصریح کرد: امروز یک بیمارستان صحرایی با امکانات بالا مستقر خواهد شد و به درمان بیماران خواهد پرداخت.

سلامی افزود: ما تمام امکانات استان‌های همجوار و  معین را به سمت منطقه گسیل خواهیم کرد و همه امکانات خودمان را به کار خواهیم گرفت.

ورود سامانه بارشی و بارندگی‌های سیل آسا در روزهای ۲۰ تا ۲۲ دی‌ماه سبب قطع ارتباط ۵۰۰ روستا در سیستان و بلوچستان شده بود که به همین دلیل و شرایط بد جوی در روز نخست امکان امداد رسانی بسیار محدود بود اما پس از آن کار امدادرسانی و ارائه خدمات به سیل زدگان بوسیله قایق، چرخ‌بال و روستاهایی که ارتباط زمینی آنها برقرار شده به وسیله خودروهای سبک و سنگین با سرعت ادامه دارد.

در روزهای گذشته ۵۰۰ روستای شهرستان‌های چابهار، کنارک، ‌نیکشهر، سرباز و دلگان دچار سیل و سیلاب شده بودند.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

معاون رئیس جمهور از روند اجرای پروژه راه‌آهن چابهار -زاهدان بازدید می‌کند

صبح امروز محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به سیستان...

فرمانده کل سپاه شهادت دریادلان نیروی دریایی ارتش را تسلیت گفت

سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه در پیامی شهادت جمعی از دریادلان نیروی دریایی ارتش ...

سابقه نمایندگی برای رییس مجلس ضروری نیست/مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان درباره ریاست مجلس تصمیم واحدی خواهند گرفت

معین الدین سعیدی با اشاره به دغدغه این روزهای منتخبان مجلس یازدهم گفت: این دغدغه بین ...

وزارت اطلاعات یک تیم تروریستی را منهدم کرد

مدیر کل اطلاعات سیستان وبلوچستان از دستگیری اعضای یک تیم تروریستی توسط سربازان گمنام ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news