20 دی 1397
13:49

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس: نباید اجازه کنترل فضای مجازی را در بیرون از کشور بدهیم

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: باید همانند بسیاری از کشورها فضای مجازی را در داخل کشور کنترل کنیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس: باید مانند کره فضای مجازی‌مان را کنترل کنیم

به گزارش سلام نو، حجت‌الاسلام احمد سالک، نماینده مردم اصفهان با تأکید بر لزوم نظارت بر فضای مجازی در کشور گفت: نظارت و کنترل بر فضای مجازی امری ضروری است و نباید اینگونه باشد که کنترل و مدیریت آن در خارج از کشور باشد.

وی افزود: در حوزه فضای مجازی بعضا نیاز به حتی جراحی داریم که همان فیلترینگ است و با وجود عوارض آن، بعضا ناچار به این کار هم هستیم چرا که از عوارض و آسیب‌های آن مصون باشیم.

عضو کمسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت:‌ دی‌ماه سال گذشته تلگرام فیلترینگ شد و صحیح این بود که این فیلترینگ ادامه داشته باشد و نه اینکه فیلتر آن رفع شود و شرایط به حالت سابق بازگردد.

سالک خاطرنشان کرد: اینگونه نیست که ما فقط بحث کنترل و نظارت را داشته باشیم، کشورهایی ماند چین، مالزی، کره جنوبی و... هم در فضای مجازی خود و پیام‌رسان‌ها نظارت دارند و  کنترل و مدیریت فضای مجازی‌شان دراختیار خودشان است و اجازه نمی‌دهند کسی از بیرون فضای مجازی آنها را مدیریت کند.

وی در پایان گفت: در این راستا لازم است تا حمایت‌های لازم از پیام«‌سان‌های داخلی به عمل آید و ما استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی و حمایت از آنها را به طور جد در دستورکار خود قرار دهیم.

/خبرانلاین

دیدگاه خود را بنویسید