اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه 06 اردیبهشت 1398
20 دی 1397
14:50

وام مسکن این روزها برای خانه خریدن فایده‌ای ندارد

وزیر راه و شهرسازی گفت اظهار کرد این روزها با وضعیت فعلی مسکن دیگر وام برای خرید خانه به مردم کمک نمی کند و همچنین افزایش سقف وام نیز تقریبا بی اثر است و ما به فکر روشی جایگزین هستیم.

افزایش وام مسکن کمکی به قدرت خرید مردم نمی‌کند/ طراحی مدل جدید برای خرید مسکن

به گزارش سلام نو، محمد اسلامی در بازدید شهر جدید پرند در جمع خبرنگاران اظهار کرد: موضوعاتی همچون افزایش رقم تسهیلات مسکن در شورای پول و اعتبار مطرح می‌شود، ولی آنچه مهم است این که باید قدرت خرید مردم را افزایش دهیم.

وی ادامه داد: اگر بعضی تصور می‌کنند افزایش وام مسکن به ارتقای توان خرید کمک می‌کند من اینگونه فکر نمی‌کنم. به همین دلیل به دنبال مدلی هستیم که مذاکرات آن با بانک مسکن در حال انجام است.

وزیر راه و شهرسازی در تشریح این مدل اظهار کرد: در نظر داریم با خرید انبوه مصالح از طریق سیستم اعتباری که مذاکرات آن با بانک در حال انجام است برای مصالح ساختمانی تخفیف بگیریم. از طرف دیگر به سازندگان مسکن اعتبار می‌دهیم تا در پهنه‌های تجاری که مزیت‌های سودآوری دارد سرمایه‌ گذاری کنند. از این طریق مسکن را به قیمت تمام شده به مردم واگذار می‌کنند بدین طریق توان متقاضیان را افزایش می‌دهیم.

اسلامی در پاسخ به این سوال که چرا بافت فرسوده در لایحه سال 1398 لحاظ نشده است، ادامه داد: مصوبه بافت فرسوده هم قانون خاص خود را دارد و هم از صندوق توسعه ملی برای آن منابع درنظر گرفته شده است. حالا اگر مرکز پژوهش‌ها این باور را دارد که بافت فرسوده ابتر می‌ماند ما آن را پیگیری می‌کنیم./اقتصادآنلاین

اخبار مرتبط

استمهال وام‌های کشاورزان فریاد مردم را درآورده است

شهباز حسن‌پور، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: آقای مطهری شما نماینده ت...

دیدگاه خود را بنویسید