اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 04 اسفند 1398
27 دی 1398 27 دی 1398
19:37 19:37

لیگ قهرمانان اروپا در آستانه تغییرشکل

یوفا قصد دارد تغییراتی در فرمت برگزاری لیگ قهرمانان اروپا ایجاد کند؛ به این معنا که تیم‌ها به جای حداکثر ۱۳ بازی در ۱۷ دیدار به میدان خواهند رفت.

به گزارش سلام نو، در جلسه اخیری که در شهر پاریس برگزار شد باشگاه‌های بزرگ اروپایی موافقت کردند که تغییراتی در تقویم و ساختار بازی ها ایجاد شود؛ اتفاقی که می تواند در درآمدزایی باشگاه ها تغییرات چشمگیری ایجاد کند. در صورتی که این اتفاق رخ دهد بازی ها در چهار روز برگزار خواهد شد که این موضوع می‌تواند به افزایش سطح درآمد باشگاه‌ها کمک ویژه ای بکند. از سوی دیگر در صورتی که توافقات لازم انجام شود، بازی ها از فصل ۲۵-۲۰۲۴ با فرمت جدید برگزار خواهد شد.

برای برگزاری مسابقات به این شکل دو راه حل وجود دارد. یک راه‌حل اتفاقی است که بین سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۳ نیز انجام می شد. به این معنی که می‌توان در یک هشتم، یک مرحله دیگر به صورت گروهی اضافه کرد. تیم‌ها در این مرحله به جای دو بازی ۶ بازی انجام می‌دهند و سپس به صورت مستقیم به یک چهارم صعود می‌کنند.

راه حل دیگر اما این است که به تعداد تیم ها در مرحله گروهی اضافه شود؛ اتفاقی که منجر می شود بازی ها از ۸ گروه ۴ تیمی به ۶ گروه ۶ تیمی تغییر حالت دهد؛ موضوعی که البته به طور کلی در فرم مسابقات تغییر ایجاد می‌کند. همچنین تیم ها به جای انجام ۷ بازی، ۱۰ دیدار در مرحله گروهی انجام خواهند داد. از سمت دیگر دو تیم از هر گروه به شکل مستقیم به مرحله بعدی صعود می کند و چهار تیم برتر سوم نیز به همراه آنها راهی مرحله بعد خواهند شد./ ورزش سه

اخبار مرتبط

icon news

واکنش گتوزو به بازی تیمش برابر بارسلونا

سرمربی تیم فوتبال ناپولی در پاسخ به سوالی در مورد دیدار با بارسلونا گفت: روز شنبه پس ...

حسرت آن یک گل خورده را می خورم

سرمربی آتالانتا پس از پیروزی برابر والنسیا در مسابقات لیگ قهرمانان گفت: از پیروزی به ...

ترکیب اصلی اتلتیکومادرید و لیورپول مشخص شد

دو تیم اتلتیکومادرید و لیورپول از ساعت ۲۳:۳۰ به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

من فقط درباره فوتبال حرف می‌زنم

زیدان، سرمربی رئال مادرید که این فصل احتمال رویارویی با سیتی را دارد درباره محرومیت س...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news