اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 04 اسفند 1398
27 دی 1398 27 دی 1398
23:51 23:51

محرومیت ایران از میزبانی خلاف مقررات فیفا و AFC است

عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس گفت: تصمیم کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا برای گرفتن میزبانی از تیمهای ایرانی بر خلاف مقررات فیفا و AFC است.

به گزارش سلام نو، مهدی محمدنبی در گفت‌وگو با سایت باشگاه پرسپولیس درباره تصمیم اخیر AFC اظهار کرد: کمیته مسابقات ای اف سی بدون رعایت مفاد ماده ۴ از اساسنامه فیفا و ماده ۱۳ از اساسنامه کنفدراسیون فوتبال آسیا که در آن صراحتا بر تبعیض قائل نشدن نسبت به فدراسیون‌ها و باشگاه‌های هر کشوری تاکید شده، خلاف مقررات، تصمیماتی به ضرر نمایندگان ایران گرفته است. این کمیته بدون داشتن مستندات کافی و عدم اشراف به مقررات بین‌المللی و ملی هر کشوری اقدام به اتخاد تصمیم غیرقانونی کرده که منجر به حذف میزبانی تیم‌های ایرانی حاضر در  لیگ قهرمانان آسیا شده است. این تصمیم از یک‌سو موجب خواهد شد اعتبار ملی و بین‌المللی فدراسیون فوتبال خدشه‌دار شده و از سوی دیگر به شعور، قداست و تاریخ باشگاه‌های ایرانی و هواداران میلیونی آن لطمه جدی وارد شود.

نبی ادامه داد: توصیه و درخواست بنده از ریاست AFC آقای شیخ سلمان این است که توسعه پایدار در فوتبال آسیا زمانی محقق می‌شود که برگزاری مسابقات بین‌المللی در کشور میزبان در اولویت قرار گیرد و تصمیمات اتخاذ شده توسط کمیته مسابقات AFC که بر خلاف روح و قوانین و مقررات حاکم بر ورزش فوتبال و همچنین در تضاد با مفاد ماده ۴ از اساسنامه AFC و ماده ۱۳ از اساسنامه فیفا است، را کان لم یکن تلقی کنند.

او در پایان گفت: بدیهی است فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران می‌بایست در ارکان قضایی فیفا و نهایتا بر اساس مفاد مواد ۵۹ و ۶۰ از اساسنامه فیفا در دادگاه حکمیت ورزش (CAS) طرح شکایت کند  فرصت را از دست ندهد تا حقوق حقه باشگاه‌ها و هوادارانشان تضییع نشود.
کانال رسمی باشگاه پرسپولیس

اخبار مرتبط

icon news

پرسپولیسی‌ها در تلاش برای جبران

قرمزپوشان پرسپولیس در حالی راهی شارجه شدند که خوب می دانند برای بازگشت به کورس رقابت ...

دوئل صدرنشین‌ها در قطر/ امیر در امارات حکمرانی می‌کند؟

ادامه دور اول بازی‌های گروهی فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا با بازی ۲ نماینده ایران پیگیر...

اعلام داور دیدار استقلال–-الشرطه

تیم داوری دیدار استقلال با الشرطه در لیگ قهرمانان آسیا توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا مع...

واکنش دادکان به رفتار AFC در مورد میزبانی نمایندگان کشورمان

 رییس اسبق فدراسیون فوتبال  گفت: چون مسئولان ورزش مصاحبه کردند و گفتند امنیت وجود ندا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news