اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه
سه‌شنبه 29 مرداد 1398
20 دی 1397 20 دی 1397
16:45 16:45

سیر تا پیاز ماجرای حمله به سفارت ایران در لاهه

علیرضا جهانگیری سفیر ایران در لاهه در تماس با مقام‌های هلندی بر مسئولیت دولت این کشور در جهت تامین امنیت ساختمان‌ها و کارکنان سفارت ایران تأکید کرد.
ماجرای حمله به سفارت ایران در لاهه چه بود؟

به گزارش سلام نو، عصر چهارشنبه تعدادی از عناصر وابسته به گروهک تروریستی الاهوازیه با حضور در مقابل سفارت و سردادن شعار و پرتاب سنگ و بطری قصد بالارفتن از ساختمان مجاور سفارت را داشتند.

وی افزود: به دنبال وقوع این حادثه هیچ‌گونه آسیبی به ساختمان و کارکنان سفارت نرسیده است.
براساس این گزارش، علیرضا جهانگیری سفیر ایران در لاهه در تماس با مقامات وزارت امور خارجه هلند ضمن انتقاد از حضور و فعالیت تروریست‌ها در این کشور ،بر مسئولیت دولت این کشور در جهت تامین امنیت ساختمان‌ها و کارکنان سفارت ایران تأکید کرد.
مقامات هلندی نیز با ابراز تأسف از این اقدام بر تضمین امنیت اماکن نمایندگی و کارکنان سفارت تأکید کردند.
عصر روز چهارشنبه ویدئویی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌دهد در حدود 7 الی 8 مهاجم در مقابل سفارت ایران در هلند تجمع کرده و تلاش کرده‌اند تا با بالارفتن از دیوار سفارت، خود را به داخل محوطه برسانند. در این ویدئو دیده می‌شود مهاجمان درحالی‌که پرچم گروه الاهوازیه را به اهتزاز درمی‌آورند، اشیائی را به سمت سفارت پرت می‌کنند.ادامه این ویدئو نشان می‌دهد دو خودروی ون پلیس هلند بلافاصله سررسیده و مهاجمان در حال فرار را دستگیر می‌کند.
این تحولات یک روز پس‌ از آن صورت می‌گیرد که اتحادیه اروپا بخش‌هایی از وزارت اطلاعات ایران را به ترتیب دادن سوءقصدهایی در اروپا متهم و تحریم کرده است.
'آندرس ساموئلسون' وزیر امور خارجه دانمارک روز سه‌شنبه از آغاز تحریم‌هایی علیه ایران خبر داد. استناد وی به گزارشی است که روز دوشنبه سرویس اطلاعاتی دانمارک منتشر کرد و در آن مدعی شد، برخی یا گروهی قصد ترور یک فرد مرتبط با گروهک تروریستی الاهوازیه را داشته‌اند که در دانمارک زندگی می‌کند.
در واکنش به این اقدام یک مقام آگاه دیپلماتیک روز چهارشنبه گفت : با توجه به حمایت کشورهای اروپایی از گروه‌های شناخته‌شده تروریستی، جمهوری اسلامی ایران درحال تجدیدنظر در همکاری اطلاعاتی و امنیتی خود با این کشورهاست و به‌زودی تصمیمات مهمی در این زمینه اتخاذ خواهد شد.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

قاسمی: حمله جنگنده‌های ائتلاف سعودی به «طلان» یمن اقدامی وحشیانه است

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: حمله جنگنده‌های متجاوز ائتلاف سعودی به شهروندان یمنی در ...

بخش صدور ویزای سفارت استرالیا در تهران به دلیل احتمال فساد اداری تعطیل شد

دولت استرالیا بخش ویزا در سفارت خود در تهران در حوزه مهاجرت را تعطیل کرده است.

ماجرای حمله ضرغامی به رئیس‌جمهوری چه بود؟

خبر درگیری لفظی غرقامی با رئیس جمهور این روزها سر و صدای زیادی کرده است.

پیام تسلیت سفارت فرانسه در تهران در پی وقوع حادثه سقوط هواپیمای 707 ارتش

سفارت فرانسه در تهران در پی وقوع حادثه سقوط هواپیمای 707 ارتش پیام تسلیت صادر کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news