اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 11 فروردین 1399
28 دی 1398 28 دی 1398
10:05 10:05

وضعیت مدارس مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان را ببینید

حمیدرضا رخشانی، مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: ۵۰ میلیارد تومان برای ساختن ۵۶ مدرسه با ۲۰۰ کلاس و تعمیرات جزئی ۲۸۵ مدرسه نیاز داریم.

مدارس سیل زده

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان درباره آخرین وضعیت مدارس در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان اظهار کرد: با توجه به تحقیقات میدانی ۵۶ مدرسه داریم که قبلا هم در نوبت تخریب و بازسازی بودند و اکنون باید این کار سریعتر انجام شود.

به گزارش سلام نو، حمیدرضا رخشانی افزود: این مدارس به لحاظ سنی، قدمت بالایی دارند و باید تخریب شوند. هرچند سیل مزید بر علت شده و باعث شده برای تخریب و نوسازی آماده شوند.

رخشانی با بیان اینکه برای ساختن ۵۶ مدرسه با ۲۰۰ کلاس به ۴۰میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم گفت: همچنین ۲۸۵ مدرسه داریم که به تعمیرات جزئی با ۱۰ میلیارد تومان نیاز دارند.

وی ادامه داد: با توجه به سیلی که آمده و وارد کلاس و قسمت های اداری شده، بخشی از میز و صندلی و وسایل و ملزومات اداری خراب شدند و خساراتی به مجموعه این ۱۰ شهرستان وارد شده است. باید وزارت آموزش و پرورش تشکر کنیم. ۲۰ کامیون تجهیزات با ارزش ۳ میلیارد تومان ارسال کرده‌اند که از کامیونها از دیشب حرکت کرده و ملزومات به زودی به دست همکاران می رسد.

وی با بیان اینکه در مجموع۵۰ میلیارد تومان برای ساخت فضا و تامین تجهیزات نیاز است گفت: جامعه خیرین استانی و کشوری پای کار هستند و همراهی می‌کنند. یک تیم از خیرین وارد شده و تیم دیگر امروز وارد استان می‌شوند. اینها ۳۰ درصد این هزینه را تامین می‌کنند و مابقی را از دولت انتظار داریم کمک کند که یقینا دولت با توجه به شرایط و بحران ایجاد شده همراهی خواهد کرد. از آن سو وقتی خیرین ۳۰ درصد تعهد می‌دهند دولت هم متعهد تامین اعتبار مابقی می‌شود.

رخشانی در برنامه تلویزیونی پرسشگر با بیان اینکه ساخت مدارس سه کلاسه تا مهر تمام می‌شود گفت: اما تکمیل مدارس ۱۲ و ۱۸ کلاسه به بازه زمانی ۱۲ و ۱۸ ماهه یا بیشتر نیاز دارد.استان شرایط خاصی دارد و جزو رتبه‌های آخر از حیث فضای آموزشی است و توجه خاصی خواهد شد.

به گفته وی ۵۰ کانکس بارگیری شده و به سمت استان می‌آید تا مدارسی که بحرانی اند در کانکس‌ها ادامه فعالیت بدهند.


/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

زنگ خطر کرونا در این استان به صدا در آمد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت:  زنگ خطر شیوع کرونا در سیستان و بلوچستان به صدا در آم...

دوره تحصیلی فشرده برای دانش آموزان بعد از تعطیلات/جمعه ها هم مدارس باز می شوند!

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش گفت: درحال حاضر طولانی ترین زمان تعطیلی مدارس در...

بازگشایی دانشگاه‌ها و مدارس به چه شرایطی بستگی دارد؟

علی اکبر حق دوست، معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: زمان بازگشایی دانشگاه‌ها و مدارس در ...

بارش باران در 24 استان کشور/احتمال سیل در کدام استان ها بیشتر است؟

براساس اخطاریه سازمان هواشناسی ۲۴ استان کشور از عصرامروز تا روز سه شنبه آینده درگیر ب...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news