اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 04 اسفند 1398
28 دی 1398 28 دی 1398
21:25 21:25

رهایی از قصاص پس از 22 سال

مجتبی قهرمانی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان گفت: یک محکوم به قصاص پس از 22 سال با تامین دیه از زندان آزاد شد.

یک محکوم به قصاص پس از 22 سال از زندان آزاد شد

به گزارش سلام نو، مجتبی قهرمانی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان با اشاره به آزادی یک زندانی پس از 22 سال و نیم با پیگیری و مساعدت دادستان کل کشور در تأمین دیه، در مورد جزییات این پرونده، گفت: در اردیبهشت سال 1376 فردی در جریان یک درگیری با همکارش او را با ضربه چاقو به قتل رساند و پس از دستگیری و رسیدگی قضایی محکوم به قصاص نفس شد.

وی با بیان اینکه اولیای دم گذشت را منوط به دریافت دیه کرده بودند و قاتل نیز توانایی پرداخت دیه را نداشت، افزود: دادستان کل کشور در سفری که اخیرا به بندرعباس داشت در جریان موضوع قرار گرفت و بر اقدامات لازم برای پیگیری و فراهم کردن مقدمات آزادی این فرد تاکید و شخصاً نیز مبلغی را جهت تأمین دیه پرداخت کرد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان بیان داشت: با اعزام نماینده ستاد دیه به استان خراسان جنوبی و شناسایی اولیای دم و مذاکره با آنها و پادرمیانی معتمدین و جمع‌آوری مبلغی دیگر از خیرین، نهایتاً رضایت دختر و همسر مقتول اخذ و زندانی پس از بیست و دو سال و نیم تحمل زندان، آزاد شد.

وی خاطرنشان کرد: آزادی زندانیان نیازمند و افرادی که به لحاظ مشکلات مالی و اقتصادی در زندان مانده‌اند قطعاً دارای اجر فراوان اخروی است و موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

/فارس

اخبار مرتبط

icon news

جزئیات زلزله ۵.۸ ریشتری در استان هرمزگان

عصر امروز زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۸ ریشتر لافت در شهرستان قشم را لرزاند. این زلزله در...

5 استانی که امروز برف و کولاک آنجا رخ می‌دهد!

ضیاییان مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی خبر از شدت بارش‌ها طی  امروز (۲۲...

شایعه کرونا در یک استان دیگر تکذیب شد

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، شایعه ابتلای یک هرمزگانی به ویروس کرونا ...

وکیل نجفی: شانس بالایی برای نقض حکم زندان داریم

حمیدرضا گودرزی، وکیل مدافع محمد علی نجفی گفت: ما به نقض حکم زندان امید زیادی داریم و ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news