اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 04 اسفند 1398
28 دی 1398 28 دی 1398
19:26 19:26

همه چیز درباره گیاه برگ بیدی بنفش

نام دیگر برگ بیدی بنفش ، قلب ارغوان است و همچنین به آن ترادسکانتیا پالیدا نیز گفته می‌شود ، که از گیاهان زینتی می‌باشد و دارای گل های صورتی و یا سفید است و شرایط نگهداری آن آسان می باشد .

نگهداری از گیاه برگ بیدی بنفش یا قلب ارغوان

گیاه برگ بیدی بنفش دارای رنگ بنفش بسیار زیبایی می باشد و از خانواده گیاهان عنکبوتی است و نگهداری و مراقبت از آن بسیار آسان است این گیاه را باید درون یک گلدان بنفش قرار دهید تا جذابیت آن را چند برابر کنید برای نگهداری از قلب ارغوان  از ساقه‌های آن  با احتیاط بسیار زیاد مراقبت کرده زیرا احتمال شکستن شدن آن بسیار بالا است و در جایی قرار دهید که احتمال برخورد به آن کمتر می باشد .

زمان شکوفه دادن گیاه برگ بیدی بنفش

گیاه برگ بیدی در فصل بهار شروع به شکوفه زدن می کند و همچنین در فصل تابستان اگر در حیاط خانه قرار بگیرد و نور مستقیم به آن برخورد نکند بسیار رشد خوبی دارد بهتر است یک روز در میان خاک آن را بررسی کنید که اگر خشک شده است به آن آب دهید این گیاه به آب بسیار زیادی احتیاج دارد .

نور کافی برای گیاه برگ بیدی بنفش یا قلب ارغوان

قلب ارغوان می‌تواند در محیط‌های کم نور نیز رشد کند اما لگر نور کم برسد برگ های بنفش آن به رنگ سبز تبدیل می‌شود و اجازه دهید به اندازه کافی نور به گیاه برسد اما در بهترین حالت آن را در معرض نور جانبی قرار دهید تا موجب پلاشیده شدن برگ های آن نشود .

عوض کردن گلدان برگ بیدی بنفش

اگر ریشه ها از قسمت نقاط زهکشی بیرون آمدند ، آنها را به گلدان به اندازه ۲ تا ۵ سانتیمتر منتقل کنید بهتر است از گلدانی استفاده کنید که دارای زهکشی خوبی باشد و از گل شدن خاک جلوگیری کند و نگذارد که ریشه‌های آن پوسیده شود .

آب کافی برای گیاه برگ بیدی بنفش

این گیاه به آب بسیار زیادی در فصل تابستان نیاز دارد و برای آب دادن به این گیاه دو نیم سانتی متر از سطح خاک را با انگشت خود لمس کنید و اگر خشک بود به آن آب دهید بیش از حد آب دادن به این گیاه موجب پوسیده شدن ساقه ها می‌شود .

رطوبت کافی برای گیاه قلب ارغوان یا برگ بیدی بنفش

در مکانی قرار دهید که دارای ۴۰ درصد رطوبت باشد و اگر نوک برگهای گیاه شما به رنگ قهوه ای شد نشان از خشک بودن هوا می باشد .

خاک مناسب برای برگ بیدی

خاک گلدان ارگانیک برای گیاه قلب ارغوان بسیار مناسب است و بهتر است در فصل های بهار و تابستان ماهی یکبار به این گیاه کود بدهید و بهتر است که کود را در محلول حل نمایید .

هرس کردن برگ بیدی

۱۰ سانتیمتر از نوک ساقه های این گیاه را می توان در اوایل تابستان و فصل بهار برش داد گیاه در گلدان مرطوب به راحتی ریشه می زند .

اخبار مرتبط

icon news

چگونه یک گیاه آپارتمانی مناسب انتخاب کنیم؟

اول اینکه قبل از اینکه گل آپارتمانی را انتخاب کنید باید ابتدا محل قرارگیری آن را انتخ...

طریقه نگهداری از گیاه حسن یوسف

حسن یوسف که دارای رنگ های متنوع می باشد یکی از گیاهان آپارتمانی محبوب و مناسب است که ...

راهنمای نگهداری از گیاه هیپوستس

هیپوستس از درختچه های همیشه سبز می باشد که دارای برگ های رنگین است و همچنین از تیره پ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news