اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 04 اسفند 1398
28 دی 1398 28 دی 1398
21:10 21:10

پلیس برای روزهای آلوده پایتخت طرح داد

سردار مهماندار رئیس پلیس راهور تهران گفت: در شرایط اضرار فقط کسانی که از سهمیه ۲۰ روز تردد رایگان خود استفاده نکرده اند، می‌توانند، تردد کنند.

طرح جدید پلیس برای روزهای آلوده/ کسر ۲ روز از سهمیه ۲۰ روزه به ازای هر تردد

به گزارش سلام نو، در طرح جدید پلیس و استانداری تهران، با هر روز تردد در روزهای آلوده در تهران، ۲ روز از سهمیه ۲۰ روزه کسر می شود.

سردار مهماندار با اعلام طرح جدید پلیس برای کاهش تردد خودروها در زمان تشدید آلودگی هوا گفت: در شرایط اضرار فقط کسانی که از سهمیه ۲۰ روز تردد رایگان خود استفاده نکرده اند، می‌توانند، تردد کنند و به ازای هر روز تردد در شرایط اضطرار ۲ تا ۳ روز از سهمیه آن‌ها کم خواهد شد.

رئیس پلیس راهور تهران هدف از اجرای این طرح را کاهش تمایل مردم به استفاده از خودروی شخصی برشمرد و گفت: یک مقدار شرایط را سخت گیرانه‌تر کرده ایم تا تمایل مردم به استفاده از خودروی شخصی در روزهای اضطرار کاهش یابد.

پیش از این در شرایطی که افزایش آلودگی هوا منجر به تعطیلی مدارس هم شده بود، استانداری تهران پلیس راهور را مکلف به اجرای طرح زوج یا فرد در شرایط اظطرار آلودگی هوا کرده بود. ولی سردار مهماندار در زمان اجرا اعلام کرد در زمان کاهش آلودگی هوا همان طرح ۲۰ روز تردد رایگان، از درب منازل و بدون امکان خرید در صورت اتمام ۲۰ روز اجرا می‌شود.

در نهایت شورای عالی ترافیک برای ایجاد شرایط سختگیرانه‌تر در زمان آلودگی هوا طرح ۲ روز به ازای یک روز در روزهای آلوده را تصویب کرد.

/باشگاه خبرنگاران جوان

اخبار مرتبط

icon news

محدودیت ترافیکی راه های مازندران برای آخر هفته

سرهنگ قدمی رئیس پلیس راه مازندران، از یکطرفه شدن محور چالوس فردا جمعه ۲ اسفند ماه خبر...

جزییات اجرای طرح ترافیک در روزهای پنج شنبه سال آینده

عمار سعیدیان‌فر، مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی گفت: طرح ترافیک و طرح...

خبرنگاران شنبه به « تهران من» مراجعه کنند

عمارسعیدیان فر، مدیر واحد ساماندهی محدوده ها و طرح های ترافیکی سازمان حمل ونقل و تراف...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news