اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 04 اسفند 1398
28 دی 1398 28 دی 1398
21:45 21:45

طرح «بنزین سفر» به کجا رسید؟

مهدی جمال، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: طرح بنزین سفر با هدف کمک به افزایش سفرها از سوی وزارتخانه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پیگیری می شود.

بازگشت مسافران نوروزی در دو روز پایانی تعطیلات

به گزارش سلام نو، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر (ویژه نوروز ۹۹) استان سمنان از پیگیری طرح بنزین سفر از سوی وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خبر داد.

مهدی جمال در ستاد اجرایی خدمات سفر این استان اظهار کرد: این طرح با هدف کمک به افزایش سفرها از سوی وزارتخانه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  در دست پیگیری است.

وی بر لزوم کمک دستگاه‌ها به فرآیند معرفی جاذبه‌های گردشگری استان تاکید و تصریح کرد: تبلیغات خدمات سفر ویژه نوروز ۹۹ از سوی کمیته‌های خدمات سفر به منظور یکپارچگی و با اعطای اعتبار از سوی اداره کل میراث فرهنگی استان انجام شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با اشاره به افزایش سفرها در این استان در نوروز سال گذشته گفت: اقامت مسافران نوروزی در تعطیلات نوروزی سال ۹۸ در مقایسه با مدت مشابه سال آن ۳۸.۵ درصد افزایش یافت.

جمال با اشاره به افزایش سفرها به این استان در طول سال خاطرنشان کرد: براساس آمار، ضریب اشغال تخت‌خواب‌های هتل‌ها در تابستان امسال به طور متوسط ۸۰ درصد بود.

وی با بیان اینکه دبیرخانه خدمات سفر به دبیری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به صورت دایمی در استان سمنان فعال است‌ ادامه داد: تبدیل استان سمنان از معبر به مقصد گردشگری با راهبردهای مهم اقتصادی در دستور کار است.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان از تبلیغ جاذبه‌های گردشگری استان سمنان در فضای مجازی با استفاده از نرم‌افزارهای نوین خبر داد و گفت: هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی برای پذیرایی، خدمات‌رسانی و اسکان مسافران نوروزی اجتناب‌ناپذیر است.

وی افزود: ۲۴ کمیته خدمات سفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان ویژه نوروز ۹۹ در ارتباط هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خاطرنشان کرد: هماهنگی‌ها برای خدمات مناسب‌تر به مسافران نوروزی با جدیت تا اتمام طرح دنبال می‌شود.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

تأثیر بنزین بر میراث فرهنگی و بنا‌های تاریخی!

تخصیص نیافتن هزینه‌ سوخت برای سرکشی نیروهای یگان حفاظت به بناهای تاریخی موجب شده که ا...

آقای روحانی فهمیدید رئیس‌جمهور هستید؟!

صحبت‌های اخیر حسن روحانی درباره بی اطلاع بودنش از زمان سهمیه بندی بنزین باعث واکنش ها...

افتتاح نمایشگاه ملی صنایع دستی فردا

وزارت میراث فرهنگی هنوز جزئیات سی و دومین دوره نمایشگاه ملی صنایع دستی که قرار است از...

اعمال تغییرات عمده در قانون حمایت از مالک و بافتهای تاریخی

برخی تغییرات در قانون حمایت از مرمت و احیای بافت‌های تاریخی و فرهنگی و توانمندسازی ما...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news