اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 04 اسفند 1398
28 دی 1398 28 دی 1398
20:05 20:05

سرانجام منشایابی بوی نامطبوع تهران

 محمد رستگاری، معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران گفت: هنوز درباره علت بوی نامطبوع تهران به قطعیت نرسیده‌ایم و شهرداری تهران دستگاهی برای کمک به شناسایی منبع بو خریداری کرده است.

image.png

معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران با بیان اینکه درباره منشا بوی نامطبوع تهران هنوز به قطعیت نرسیده‌ایم، گفت: دستگاه‌های جدیدی خریداری شده‌اند که برای شناسایی منشا بو به ما کمک می‌کنند.

به گزارش سلام نو، محمد رستگاری در جلسه امروز کاهش آلودگی هوای استان تهران در پاسخ به پرسش ایسنا درباره سرانجام منشایابی بوی نامطبوع تهران، اظهار کرد: درحال حاضر چهار جلسه کارگروه شناسایی منشا بوی نامطبوع تهران برگزار شده است اما ما هنوز درباره علت این بو به قطعیت نرسیده‌ایم.

معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران با بیان اینکه از دانشگاه‌های مختلف درخواست همکاری کرده‌ایم، تصریح کرد: تعدادی از دانشگاه‌ها برای انجام تحقیقات و آزمایش‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند و دستگاه‌های مختلف از جمله محیط زیست و شهرداری تهران تکالیف اجرایی دارند.

رستگاری افزود: شهرداری تهران نسبت به خرید دستگاهی برای کمک به شناسایی منبع بو اقدام کرده است و اداره محیط زیست استان نیز یکی دو دستگاه ثابت را برای شناسایی منبع بو نصب کرده است.

وی با بیان اینکه قرار است یک ایستگاه هواشناسی در محل آرادکوه نصب شود، گفت: این اقدامات در شناسایی منبع بو به ما کمک می‌کند.

معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران ادامه داد: هر زمان که جهت باد در تهران از جنوب به شمال بوده، بوی نامطبوع در سطح شهر پخش شده است. این نشان می‌دهد که کانون بوی نامطبوع در جنوب تهران است ولی برای رسیدن به قطعیت  به آزمایش‌های بیشتری نیاز داریم.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

شهرداری تهران ماسک مجانی را تکذیب کرد

 پیروز حناچی، شهردار تهران گفت:  ماسک را مجانی در اختیار مردم قرار نمی‌دهیم.

خبر ابتلای یکی از شهرداران پایتخت به کرونا صحت دارد؟

کیانوش جعفری، مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ گفت: خبر ابتلای شهردار منطقه به کرونا...

درخواست شهرداری تهران از کارکنان در پی شیوع کرونا

معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران در اطلاعیه ای از کارمندان و کارگران خواست از ...

گزارش شهرداری از ابتلا به کرونا در گرمخانه ها

سید مالک حسینی، سرپرست سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران گفت: در روزهای گذشته...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news