اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 03 اسفند 1398
29 دی 1398 29 دی 1398
12:22 12:22

پلاسکو هنوز پروانه ساخت ندارد!

محمد سالاری عضو شورای شهر تهران گفت: ساختمان پلاسکو نباید بیش از این بدون مجوز ساخته شود و متاسفانه تاکنون ساخت و ساز در پلاسکو بدون پروانه پیش رفته است.

مالک پلاسکو باید به شهرداری عوارض پرداخت کند

به گزارش سلام نو، عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه شهرداری برای صدور پروانه ساختمان پلاسکو نیاز به اطلاعات جامع دارد،‌گفت: مالک پلاسکو باید به شهرداری عوارض پرداخت کند.

محمد سالاری عضو شورای شهر تهران در یکصد و نود و یکمین جلسه شورای شهر در تذکری به شهرداری اظهار داشت: بعد از گذشت سه سال از حادثه پلاسکو و وعده‌هایی که برای ساختن مجدد آن داده شد، متاسفانه هنوز اتفاقی نیفتاده است تا شاهد احداث ساختمانی مبتنی بر همه استانداردهای ایمنی، شهرسازی و معماری باشیم.

وی افزود: هر چند که مدیریت شهری تهران کارنامه قابل قبولی در این راستا داشته و شورای شهر و شهرداری حداکثر همکاری را برای اینکه پرونده پلاسکو به کمیسیون ماده 5 و شورای عالی شهرسازی برود انجام داده‌اند.

این عضو شورای شهر تهران گفت: شهرداری منطقه 12 علیرغم اینکه هنوز نقشه‌های کامل مربوط به این ساختمان از سوی مالک پروژه ارائه نشده، برای فرایند گودبرداری و مقاوم‌سازی جداره‌های گود اجازه داده است.

سالاری بیان داشت:‌این ساختمان نباید بیش از این بدون مجوز ساخته شود چرا که قرار بود همه اصول شهرسازی و معماری در ساخت جدید پلاسکو رعایت شود. متاسفانه تاکنون ساخت و ساز در پلاسکو بدون پروانه پیش رفته است.

وی گفت: هنوز اطلاعات لازم از جمله اطلاعات مربوط به حقوق مکتسبه این ملک از سوی مالک پروژه به شهرداری ارائه نشده است. و این موضوع در حالی بود که شهرداری تهران قصوری نداشته و مکاتبات زیادی برای مشخص شدن قضیه انجام داده است.

این عضو شورای شهر تهران عنوان کرد:‌اظهارات مالک پلاسکو مبنی بر عدم پرداخت عوارض به شهرداری مورد توجه است. باید به این موضوع اهمیت داد که پرداخت عوارض جزو تعهدات مالک پروژه است و اگر قانون اجازه دهد شورای شهر در این زمینه تخفیفاتی خواهد داد. ولی تا جایی که ما بررسی کردیم بر اساس رای هیأت عمومی دیوان عدالت اداری شورای شهر امکان بخشودگی عوارض را ندارد.

سالاری گفت: تنها در صورتی شورای شهر می‌تواند عوارض را ببخشد که راهکار قانونی جدیدی ارائه شود. در حال حاضر احداث ساختمان جدید پلاسکو چندان پیش نمی‌رود و صرفا در طبقات تحتانی اقدامات مقاوم سازی صورت گرفته است.

وی در پایان گفت: شهرداری برای صدور پروانه باید اطلاعات جامعی داشته باشد که در آخرین جلسه کمیسیون شهرسازی با بنیاد مستضعفان قرار شد اطلاعات ارائه شود که امید داریم این موضوع مورد پیگیری قرار گیرد تا سرعت در احداث ساختمان انجام گیرد.

/فارس

اخبار مرتبط

icon news

خبر ابتلای یکی از شهرداران پایتخت به کرونا صحت دارد؟

کیانوش جعفری، مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ گفت: خبر ابتلای شهردار منطقه به کرونا...

درخواست شهرداری تهران از کارکنان در پی شیوع کرونا

معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران در اطلاعیه ای از کارمندان و کارگران خواست از ...

گزارش شهرداری از ابتلا به کرونا در گرمخانه ها

سید مالک حسینی، سرپرست سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران گفت: در روزهای گذشته...

کرونا مدارس تهران را تعطیل می‌کند؟/ چیزی به نام آزمایش کرونا وجود ندارد/ اقدامات ویژه شهرداری برای مقابله با کرونا

کرونا بعد از ورود به ایران بالاخره با تمام وحشت‌ها و شایعه‌هایش به تهران رسید تا مردم...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news